Auto na Příbramsku vážně zranilo zdravotnici zasahující u nehody

Na rychlostní silnici R4 na Příbramsku dnes odpoledne osobní auto srazilo a vážně zranilo zdravotní sestru, která zasahovala u nehody dodávky a nákladního auta. Zraněn byl také řidič dodávky. Silnice byla kvůli nehodě asi dvě hodiny uzavřena v obou směrech, zprůjezdněna byla kolem 17:00. ČTK to řekla mluvčí středočeské policie Štěpánka Zatloukalová. 

Zdravotní sestra pomáhala u kolize dodávky s nákladním autem, která se stala kolem 15:00 na 50. kilometru směrem na Strakonice. "Naše posádka rychlé zdravotnické pomoci zasahovala u dopravní nehody. Při zásahu zdravotní sestra utrpěla vážná mnohočetná poranění a vrtulník ji přepravil do nemocnice," řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. 
    
Podle Zatloukalové se řidič dodávky jedoucí od Písku střetl s protijedoucím nákladním autem. Příčinou nehody by podle prvních informací mohl být mikrospánek řidiče dodávky. "Řidiči se střetli bočně, došlo ke zranění řidiče dodávky. Při vystupování zdravotní sestry ze sanitky došlo k jejímu sražení 21letou řidičkou osobního vozidla fabie," doplnila. Zdravotní sestra měla podle policejní mluvčí na sobě reflexní oblečení a záchranná služba na místě používala výstražná znamení. 
 
zdroj: ČTK