Bývalý majitel Štvanice obviněn z krádeže

Bývalý provozovatel dnes už zbořeného zimního stadionu na Štvanici podle magistrátu ukradl z areálu vybavení za stovky tisíc korun. Úředníci proto podali trestní oznámení na Tomáše Doležala, jehož sdružení Apex-Club areál spravovalo. Psaly to včerejší Hospodářské noviny v pražské příloze. Doležal vinu popírá. Policie prověřuje, zda se stal trestný čin.

Poté, co Doležal dostal z areálu výpověď, údajně odtamtud odvezl mantinely a část vybavení sloužícího k údržbě ledové plochy. "Mantinely i technologie byly naše. Ta obvinění mi připadají úplně absurdní," řekl HN Doležal.

Magistrát na něj podal trestní oznámení pro podezření z krádeže a také z podvodu, protože údajně na zástupcích města vymáhal vrácení trafostanice za půl milionu korun s tím, že patří jeho sdružení. Dokládal to fakturou, která prý byla padělek.

Památkově chráněný zimní stadion na Štvanici v posledních několika letech velmi zchátral, loni se na něm dokonce propadla střecha. Poté byl uzavřen a v květnu zbourán, což vyvolalo silnou kritiku veřejnosti i sportovních spolků. Na místě zimního stadionu je nyní malé, otevřené kluziště.

zdroj: ČTK