Další farmářské trhy na Praze 1

Dvakrát týdně, ve středu a pátek od 9 do 18 hodin, mohou milovníci čerstvé zeleniny, ovoce a další produkce drobných zemědělců, pěstitelů a zahrádkářů navštěvovat nový farmářský trh na Praze 1. Najdete jej před Celnicí na náměstí Republiky.

„Věřím, že si nový trh brzy najde své spokojené návštěvníky. Vedle potřebné kvality zboží tomu určitě napomůže i velmi dobrá dostupnost místa trhu, které jsme zvolili,“ řekl při slavnostním zahájení trhu 1. zástupce starosty Praha 1 Daniel Hodek a dodal, že věří, že poloha trhu bude vyhovovat i starším a méně pohyblivým spoluobčanům.

Slavnostního zahájení se také zúčastnili Jiřina Bohdalová, Jan, František a Vojta Nedvědovi a Přemek Podlaha, který se zhostil role průvodce programem.
„Přeji trhu hlavně poctivost prodejců, protože ta mu zajistí velké množství stálých zákazníků,“ popřála farmářskému trhu na náměstí Republiky jeho „kmotra“ Jiřina Bohdalová.

Trhy budou nabízet zboží pocházející od zemědělců, pěstitelů, zahrádkářů či sběračů lesních plodů – ovoce, zeleninu, květiny, bylinky, mléčné a masné výrobky, pečivo, další zemědělské a zahrádkářské produkty, ale i čerstvé houby. Součástí nabídky budou také výtvory lidových uměleckých řemesel z proutí, šustí či dřeva. Chybět nebude ani občerstvení.

„Postupně chceme rozšiřovat počet stánků i jejich nabídku a plánujeme také tematické týdny, které přiblíží například slovenskou či francouzskou produkci, a to včetně originálních receptů a podobně,“ vysvětlil Tomáš Ságl ze společnosti DELICATO CENTRUM, a.s., jež je pořadatelem trhu, který se podle jeho slov bude řídit kodexem, jenž stanoví, že prodejní místa nebudou obsazována za každou cenu, ale jen kvalitním zbožím.

Další zajímavou službou trhu bude prostor pro prezentaci originálních restaurací z okolí.

Podle Daniela Hodka chce Městská část Praha 1 ověřovat spokojenost občanů s trhy a jejich nabídkou a zároveň prozkoumat možnost pořádání farmářského trhu také na levém břehu Vltavy, konkrétně na Malé Straně.

Od 12. května mohou Pražané využívat služeb farmářského trhu s názvem „František“. Ten nabízí každý čtvrtek od 8 do 18 hodin na náplavce Dvořákova nábřeží mimo jiné pekařské výrobky, zeleninu, maso, ryby, uzeniny, vína, mošty, ovoce, vejce, bylinky a občerstvení, a to vše z české produkce, mnohé pak v biokvalitě.

www.praha1.cz