FENOMÉN GORJUSS V ČESKU – NA SVÍČKÁCH A AROMA DIFUZÉRECH

Celosvětový fenomén roztomilé holčičky s dlouhými tmavými vlasy a stylizovaným obličejem, kterou stvořila skotská umělkyně Suzanne Woolcott, dorazil do Česka. Interiérový butik À LA MAISON začal nově prodávat svíčky a aroma difuzéry s motivem Gorjuss, který je po celém světě velkým sběratelským hitem. 

Původně se postava holčičky objevovala pouze na obrázcích, s narůstající popularitou však začala zdobit také dětské pokojíčky i samotné nositelky. Motiv lze nalézt na kabelkách, peněženkách, nástěnných hodinách, odznáčcích, zápisnících, penálech do školy nebo třeba na čajových konvicích či hrníčcích. Nově jsou obrázkem od skotské umělkyně dekorovány i svíčky a aroma difuzéry, které vznikly ve spolupráci designérů firmy Santoro a společnosti Ashleigh & Burwood. Kromě kolekce s motivy Gorjuss je k dispozici i velmi oblíbená řada Mirabelle. Každá kolekce je k dostání ve třech různých designech a vůních.

„Fenomén obrázků Suzanne Woolcott je opravdu celosvětový. Předměty s nimi sbírají nejen holčičky, ale i jejich maminky a třeba i dámy důchodového věku. My jim díky svíčkám a aroma difuzérům kromě estetického zážitku přidáváme také smyslový prožitek ve formě originálních vůní,“ vysvětluje Lenka Kocourková, majitelka butiku À LA MAISON, kde je kolekce exkluzivně k dostání. Svíčky i aroma difuzéry jsou vsazeny do nádob z kvalitního porcelánu s jemným potiskem a prodávány v luxusním dárkovém balení. Difuzéry vydrží v průměru vonět až 3 měsíce, následně stačí zakoupit novou náplň. Svíčky vydrží hořet až 35 hodin. 
 
Světově proslulou značku Santoro založili designéři Lucio a Meera Santoro v roce 1983. Ve Velké Británii získala již přes 25 významných ocenění za design. Společnost vyrábí vlastní řady kolekcí papírových blahopřání, dárků, psacích potřeb a módních doplňků. Firma Ashleigh & Burwood London se zase od roku 1993 specializuje na produkty, které provoní domov – od katalytických lamp a vonných difuzérů přes svíčky až po vonné oleje.