Jak ušetřit v domácnosti za řemeslné práce

Chcete zásadně zjednodušit proces vybírání vhodného řemeslníka, ušetřit navíc čas i peníze? Potřebujete doma vymalovat, stěhujete se, nebo už bydlíte v novém a chcete nově obložit koupelnu? Nebo vám „jen“ začal kapat kohoutek, přestal fungovat vypínač a vy si nevíte rady, co s tím? Poradíme vám, jak na to.  

Modelová situace 1

Standardní postup je takový, že si sednete k počítači a začnete hledat firmy z okolí, které vám mohou s vaším problémem pomoci. Pak je obvoláte, případně každé z nich napíšete svoji poptávku, zjistíte konkrétní nabídky a porovnáte je. Velmi často poté následuje prohlídka, při které firma finalizuje svou cenovou nabídku. Pokud nejste s nabídkou spokojeni, celý proces několikrát opakujete. Co jen těžko dohledáte, jsou reference zákazníků, kteří si daného dodavatele objednali před vámi. Celý proces výběru vhodného řemeslníka vám zabere minimálně den času a spoustu úsilí. Někdy ale ani po měsíci nemáte nikoho, kdo by vám s problémem v domácnosti pomohl.

Modelová situace 2 – ušetříte čas a velké množství peněz

Svoji poptávku zadáte na stránky www.supersoused.cz. Tato stránka shromažďuje stovky řemeslníků přímo z vašeho okolí. Do jednoho odstavce přesně vyspecifikujete, co potřebujete doma udělat. Pokud popis doplníte fotografií prostoru, o který se jedná, zjednodušíte tím celý proces. Řemeslníci z vašeho okolí ihned prostřednictvím aplikace ve svém telefonu vidí vaši poptávku a sami vám nabídnou své služby i s konkrétní cenovou nabídkou. U každého jednotlivého řemeslníka vidíte kromě jeho nabídky zároveň hodnocení, které mu udělili za práci zákazníci, kteří s ním mají zkušenosti z minulosti. Vy počkáte jeden až dva dny, vyhodnotíte nabídky, vyberete si jednu z nich a domluvíte si možný termín. Celá věc vám zabere zlomek času z modelové situace 1. A co víc, protože jednáte s konkrétním řemeslníkem a ne se stavební firmou, ušetříte desítky procent, často se dostanete i pod polovinu předpokládané ceny.

Služba prostřednictvím stránky www.Supersoused.cz je pojištěna z obou stran. Řemeslník je pojištěn proti tomu, kdyby svou činností způsobil jakýkoli problém, a vy víte, že své peníze dostane až ve chvíli, až potvrdíte, že jste byli s vykonanou prací spokojeni.

„Z pohledu poskytovatele služeb vidím, jak SuperSoused.cz zjednodušil výběr řemeslníků. Je spoustu věcí, se kterými si doma lidé nevědí rady. Někdy se jedná o maličkosti, které zaberou jen několik minut práce. Kdyby měli na každou takovou potřebu volat firmu, nedoplatili by se. SuperSoused.cz jim umožní najít šikovného kutila, který bydlí za rohem a rád jim za drobnou odměnu pomůže. Stejná situace je ale i v případě, kdy lidé plánují větší rekonstrukci v bytě nebo domě,“ říká Vlastimil Šimek, ověřený a velmi pozitivně hodnocený řemeslník služby SuperSoused.cz.