Jak vybírat správně vířivku?

Venkovní vířivé vany a vířivky mají v dnešní době již velmi širokou a zcela komplexní nabídku vnějších i vnitřních rozměrů i tvarů. U vířivé vany jsou základní tři jednoduchá a přitom velmi zásadní kritéria. Především je rozhodující, pro kolik osob by měla být vířivá vana určena, dále pak jakou dispozici Vám nabízí zázemí, na které chcete vířivku umístit a poslední nejdůležitější a pro mnohé naše zákazníky rozhodující je faktor, jakou technologií a hydro masážním systémem, či vodními tryskami by měla být vířivka vybavena.

Jak vybrat správnou venkovní vířivou vanu

Venkovní vířivé vany a vířivky mají v dnešní době již velmi širokou a zcela komplexní nabídku vnějších i vnitřních rozměrů i tvarů. U vířivé vany jsou základní tři jednoduchá a přitom velmi zásadní kritéria. Především je rozhodující, pro kolik osob by měla být vířivá vana určena, dále pak jakou dispozici Vám nabízí zázemí, na které chcete vířivku umístit a poslední nejdůležitější a pro mnohé naše zákazníky rozhodující je faktor, jakou technologií a hydro masážním systémem, či vodními tryskami by měla být vířivka vybavena.

Díky tomu, že se v poslední době výrobci na venkovní vířivé vany, vířivky a spa specializovali na objevování a vytváření univerzálních terapeutických tlakových modulů, můžeme dnes již s určitostí říci, že tvary a provedení skeletů, které nabízíme a prodáváme, jsou v určitých oblastech hydromasáže kombinací naprosto optimálního způsobu hydroterapie.

Velmi podstatné je v dalším kole rozhodnutí, pro kolik osob sedících a kolik osob ležících by měla být vířivka určena. Dispozice pro ležící osoby může zásadním způsobem ovlivnit rozměry celé vířivky a vyšší osoby nad 185cm by si měli vždy polohu ležící osoby, nebo lehátka osobně vyzkoušet.
V komplexní živé nabídce v našem showroomu na venkovní vířivé vany a vířivky v Praze 6 si můžete přijít vyzkoušet a shlédnout více než deset různých a velmi oblíbených modelů i barevných kombinací a tvarů vnitřních skeletů i vnějšího obložení.

 

 

Venkovní vířivé vany a vířivky mají díky minimalizování svým vnějším rozměrům a dispoziční tvarové maximalizaci pro svého majitele velice praktické a kompromisní řešení pro přepravu a manipulaci. Vířivou vanu pro 3 osoby lze totiž umístit již do prostoru o rozměru 205 x 155 cm a přepravit ji i skrze dveře o šířce 80cm. Vířivé vany určené pro venkovní užívání mají vždy daleko větší možnosti v rámci výběru konkrétního modelu. Pro své nejnáročnější klienty nabízíme i modely z nabídky nejluxusnější, které jsou kombinací klasické relaxační vířivé vany a nezávislého bazénku s výkonným protiproudem pro aktivní plavání. Oba dva tyto sektory na sobě fungují zcela nezávisle s možností nastavitelnosti různé teploty vody a i její výměny. 

Při výběru umístění vířivky je dobré zohledňovat uložení na co možná nejnižší provozní náklady. Z tohoto podstatného důvodu jsou všechny naše vířivé vany pro vnější umístění vybaveny dvojitou zvýšenou tepelnou izolací a velice inteligentním způsobem i provedení a hloubka vypěnování spodní části skeletu.

Tímto se dostáváme k velmi důležité části tohoto návodu k výběru. Je vždy velmi důležité shlédnout danou vířivou vanu, z jejích spodních částí, tedy z pozice uložení jejích hydromasážních systémů, motorů, čerpadel, umístění trysek a jednotlivých okruhů. Všechny tyto moduly musí být přístupné, manipulačně dostupné a z hlediska servisu a výměny, také vyměnitelné! Za samozřejmost považujeme ukotvení všech systémů včetně skeletu do bezúdržbové a vysoce odolné nerezové ocelové konstrukce. Dbejte při výběru své vířivky hlavně na tyto dispozice!

 Nemá-li vířivka přístupové dispozice pro výměnu jakékoliv trysky, nikdy takovou nekupujte! 

Další radou Vám můžeme sdělit, že větší modely vířivých van a vířivek mají lepší a univerzálnější variabilitu umístění trysek pro svá jednotlivá místa a polohy.
Zcela ucelená a komplexní naše nabídka na vířivé vany a vířivky splňující nejpřísnější normy ISO 14001, nabízí každému ten správný model dle přání každého z Vás. Díky širokému spektru barevných kombinací akrylátu-skeletu, dřevěného nebo plastového obložení kabinetu, ale i barevného provedení  termokrytu, nám bude potěšením zvolit a vybrat pro Vás tu správnou venkovní vířivku do Vašeho domova. 

Veškeré naše vířivky jsou standardně vybaveny:
Kvalitní několika vrstvou akrylátovou vanu, hydromasážní systém, inteligentní systém ohřevu, kombinované masážní a vzduchové trysky (hydro masáž a perličková koupel), osvětlení se světelnou terapií LED, halogenové podsvícení, ozónová dezinfekce, cirkulační filtrační systém, špičkový  programovatelný kontrolní panel americké výroby BALBOA, tuhý kovový nerezový konstrukční rám, vnější dřevěný, nebo plastový obvodový plášť, schodiště, dvojitá tepelná izolace a spodní kryt pro venkovní použití. U vybraných modelů dodáváme standardně i rádio reproduktory.

Jako volitelné doplňky je možné dodat
Mezi volitelné doplňky je možné dodat prakticky cokoliv dle Vašeho přání. Mezi vyhledávané a velmi oblíbené příslušenství patří například, vodopád, světelné a tlakové fontány, aroma terapii,  audio systém s MP3 přehrávačem, systém s vyjíždějícími reproduktory a pro nejnáročnější klienty i LCD televizi s DVD přehrávačem.

Veškeré nejoblíbenější venkovní vířivé vany a vířivky máme skladem v našem showromu.


Pro titul Praha1online.cz připravilo SPA Studio s r.o., mediální parnter serveru.

Text: Jan Mikisek

SPA STUDIO logo