Jarní Velký knižní čtvrtek přinese 15 novinek

Patnáct knižních titulů, které vyjdou najednou a které představí řada doprovodných akcí, přinese letošní jarní Velký knižní čtvrtek. Uskuteční se 19. března v Praze a 26. března v Brně a přinese i setkání s některými z autorů. ČTK o akci, do níž se zapojují přední tuzemští nakladatelé s cílem upozornit na nejvýznamnější tituly z nadcházející sezony, informovala za pořadatele Johanna Turnerová. 

Držitelka hlavní ceny Magnesia Litera za rok 2010 Petra Soukupová vydává nový román Pod sněhem, drama zachycující spletité osudy jedné rodiny, které vyplouvají na povrch během oslavy otcových narozenin. Jiří Padevět zvítězil v Magnesii Liteře loni se svým Průvodcem protektorátní Prahou, nyní vydává titul Krvavé finále, Jaro 1945 v českých zemích, který opět formou místopisných hesel přináší informace o násilnostech nacistů, páchaných na civilistech na sklonku války. 
    
Ze zahraničních autorů knižní čtvrtek přinese nový titul úspěšného jihoafrického autora detektivních bestsellerů Deona Meyera s názvem Ďáblova hora. Seznam všech titulů a ukázky z nich jsou na www.velkyctvrtek.cz. 
    
Velký knižní čtvrtek se v Česku koná po vzoru Británie, ten březnový je již sedmý, pořadatelé přitom začínali s jedním za rok a přešli na dvě akce do roka. Stejně jako v loňském roce bude Velký knižní čtvrtek doprovázet Velký knižní e-čtvrtek, kdy většina knih z jarní nabídky vyjde zároveň i jako e-kniha. Pořadatelem českého knižního čtvrtku je knižní distribuce Kosmas. 
    
V knihkupectvích čekají na Velký knižní čtvrtek na zákazníky kromě slev na patnáctku vydávaných knih i další akce. Setkání s některými z autorů titulů zařazených do sedmého pokračování Knižního čtvrtku a jejich autorská čtení jsou naplánována do pražské Městské knihovny a brněnského knihkupectví Dobrovský. Své novinky na nich představí Petra Soukupová, Petr Janeček, Jiří Padevět, Boris Filan a Emma Pecháčková. 
    
Někteří zahraniční autoři, jejichž knihy na knižní čtvrtek v překladu vycházejí, přijedou později - v květnu se čtenáři budou moci potkat s Charlesem Lewinskym, v červnu dorazí do Čech Deon Meyer a spisovatelka Brooke Davisová. 
 
zdroj: ČTK