KOSMETIKA PRO SPRÁVNÉ CHLAPY

Mýtus, že kosmetika je jen pro ženy, dnes již rozhodně neplatí. Naopak. Moderní doba klade požadavky na reprezentativní vzhled, který jak u žen, tak i u mužů symbolizuje nejen vhodně zvolené oblečení, ale i upravené ruce a pěstěná pleť. Zatímco ženy si mohou vybírat z nepřeberného množství druhů a značek, kvalitní kosmetika pro muže je u nás spíše doplňkovým sortimentem. Nabídku v Česku se proto rozhodl rozšířit interiérový butik À LA MAISON, který nově prodává skotskou přírodní kosmetiku značky Arran Aromatics. 

Je pravdou, že muži donedávna nevěnovali kosmetickým přípravkům kromě sprchových gelů a vod po holení příliš velkou pozornost. Přitom je jejich pokožka, stejně jako u žen, vystavena nepříznivým vlivům, které ji vysušují a kvůli nimž stárne rychleji, než je nezbytně nutné. Při cestách do práce prudce střídáme pobyt v horku a chladu, na vlhkém a suchém vzduchu. Změny prostředí a teplot mají na stav a vzhled pokožky velký dopad. I muži mají citlivou pleť, oslabenou působením stresu, únavy a podléhající agresivním vlivům znečištěného ovzduší. Pánská pokožka navíc bývá namáhána každodenním holením, které způsobuje podráždění, drobné záněty a dehydrataci.

„Značka Arran Aromatics nabízí přírodní kosmetiku, která vyhovuje právě specifikům mužské pleti. Pánská pokožka také potřebuje ochranu, hydrataci a revitalizaci, proto by v kosmetických přípravcích moderního muže neměl chybět vhodný pleťový krém, tělové mléko, krém na ruce, toaletní voda ani balzám po holení. Ze sortimentu Arran Aromatics si vybere každý, máme připravenu i lahůdku pro fajnšmekry - klasickou holicí sadu. A pokud pánové neradi nakupují, mohou jejich partnerky pořídit třeba celou dárkovou sadu jedné kolekce a obstarat tak působivý vánoční dárek,“ popisuje bohatou nabídku Lenka Kocourková, majitelka butiku À LA MAISON. Pánská kosmetika Arran Aromatics je v prodeji ve třech různých řadách. After the Rain představuje nadčasovou smyslnou vůni vytvořenou z jemných květinových a citrusových tónů snoubících se s kombinací jasmínu a růže na základu ze vzácných dřevin. Naopak kolekce Driftwood evokuje čistou a svěží vůni břehů ostrova Arran za teplého dne. K dokonalé vyváženosti využívá lehké a intenzivní přísady, jako například ambru, labdanum, myrhu, šalvěj či pačuli. V kolekci Citrus Shores dominuje vůně citrusů vzbuzující vitalitu. Najdeme v ní směs čerstvého výtažku bergamotu s citrusem, doplněnou jemným ovocným aroma zelených listů černého rybízu.
 
Veškerá kosmetika je vyráběna přímo na ostrově Arran. Sedmý největší skotský ostrov ležící při západním pobřeží je domovem již páté generace rodiny Russellů, jež za výrobou kosmetiky značky Arran Aromatics stojí. Ne nadarmo se o ostrovu říká, že je miniaturou celého Skotska. Lze na něm totiž nalézt vše, co je pro tuto zemi typické - od rozeklaných horských vrcholů až po táhlé nížiny a nádherné pláže omývané teplým Golfským proudem. Díky mírnému podnebí a lidskou rukou takřka netknuté přírodě na něm navíc roste nepřeberné množství rostlin, jež jsou základní složkou této kosmetiky. Při jejím vzniku se umně mísí tradice a ruční výroba s nejnovějšími technologiemi pro dosažení co nejvyšší kvality. Rodinná firma se při práci striktně řídí etickými principy, které má zakořeněné již od dob svých viktoriánských předků žijících v harmonii s přírodou. Kosmetika proto není testována na zvířatech. Z bohatého sortimentu značky Arran Aromatics si vyberou také ženy. V nabídce nechybí kromě kompletní koupelové a sprchové řady v pestré škále vůní také svíčky a aroma difuzéry pro dotvoření té správné atmosféry.