Módní přehlídka pomůže zkrášlit ústeckou dětskou chirurgii

Krása pomáhá dětem je název charitativní přehlídky, na níž známé modelky předvedou kolekci Beaty Rajské. V roli modelů se představí i populární moderátoři. Desátý ročník projektu se uskuteční ve čtvrtek v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem. Výtěžek tentokrát půjde na zkrášlení prostředí dětské chirurgie. ČTK to dnes řekla pořadatelka a bývalá modelka Lenka Kocmanová Taussigová. 

V divadle předvedou kolekci návrhářky Beaty Rajské a další oblečení různých značek modelky Inna Puhajová, Gabriela Kratochvílová, Lucie Váchová či Hana Mašlíková. Na pódiu vystoupí i tři letošní vítězky České Miss Nikola Švantnerová, Andrea Kalousová a Karolína Mališová. 
    
V roli modelů se představí moderátoři Vlasta Korec, Miroslav Šimůnek, Martin Čermák, Ondřej Vodný a Martin Kočárek. Večerem bude provázet Tereza Kostková. Zazpívá dětský sbor Koťata a Janek Ledecký. 
    
Přípravy na charitativní večer vypuknou už ve čtyři hodiny ráno. "To se začne stavět v divadle scéna, pak v devět přijedou modelky, v jednu hodinu půjdeme do nemocnice," řekla ČTK Ústečanka Taussigová. V Masarykově nemocnici předají modelky dětem hračky. 
    
Za uplynulých devět let ústecká nemocnice získala z projektu přes 2,8 milionu korun. Sehnat účinkující přitom podle Taussigové problém není. "Všichni jsou velmi ochotní a rádi k nám jezdí, horší je získat peníze na projekt," řekla. "Někteří partneři sice vytrvali přes všechny ročníky, ale částka, kterou dávají, se mění," uvedla Taussigová. Věří, že se letos podaří vybrat dost peněz, aby se prostředí na dětské chirurgii hodně zlepšilo. "Přeci jen některé děti po úraze leží v nemocnici třeba i několik měsíců, tak jim to stonání snad trochu zpříjemníme," dodala. 
 
zdroj: ČTK