Na Dny českého piva můžete zamířit i přímo do pivovaru

V pátek 23. září 2016 odstartují Dny českého piva a poběží až do soboty 1. října 2016, aktivně se do nich zapojí na tisíce hospod a restaurací po celé ČR. Ke slavnostem se připojí i Staropramen, který pro milovníky piva připravil Extra chmelenou nepasterizovanou 12. Na její slavností narážení za přítomnosti sládků můžete dorazit v pátek 23. září např. do Vinohradského Parlamentu v Praze, tento svatováclavský speciál bude ale k dostání i v dalších restauracích a hospodách po celé ČR, bližší informace najdete na www.pivo.cz. Milovníci jídla se navíc mohou těšit také na vybrané tradiční pokrmy vhodně spárované s limitovanou edicí piva.  

A pokud byste si Dny českého piva chtěli vychutnat přímo v pivovaru, rozhodně budete mít možnost. V sobotu 24. září se otevřou brány Pivovarů Staropramen a kromě prohlídek návštěvnického centra si bude možné projít i pivovarskou školu a samotný pivovar, kam se jinak člověk nedostane. Pro všechny návštěvníky navíc bude připravený doprovodný hudební program, soutěže a samozřejmě nebude chybět ani pivo značky Staropramen, které bude možné zakoupit za sníženou cenu. Vstupné pro každého dospělého pak činí 50 Kč.

Cílem Dnů českého piva je připomenout českou pivovarskou tradici, posílit hrdost k našemu národnímu nápoji a nalákat veřejnost k oslavě přímo v hospodách a restauracích, které tvoří základ české pivní kultury. Tradici tohoto pivního svátku založil Český svaz pivovarů a sladoven v roce 2013. V prvních dvou letech Dnem českého piva vyhlásili pivovarníci 27. září, předvečer svátku nejvýznamnějšího českého patrona sv. Václava. Ten je zároveň i patronem sládků a pivovarníků. Letos už podruhé svátek potrvá celý týden.