Na setkání fanoušků Star Treku dorazí herečka z Hlubokého vesmíru

 

Kanadská herečka bude na závěr setkání diskutovat s příznivci Star Treku. Takzvaní "trekkies" se s ní budou moci také vyfotit a nechat si od ní fotografie podepsat.

"Divákům by neměla uniknout diskuze s dabéry, kteří půjčili své hlasy seriálu Star Trek: Deep Space 9," řekl ČTK jeden z organizátorů Nikola Bojčev. Přítomna bude například Jitka Moučková, která v české verzi dabuje právě de Boerovou. Mezi fanoušky startrekovského vesmíru přijde i režisér českého znění série, autorka dialogů nebo odborný poradce.

Na podobné srazy fanoušků sci-fi či fantasy snímků lidé obvykle přicházejí v převlecích známých postav. "Spoustu fanoušků, kteří kostým mají, si ho vezmou automaticky, protože to k takovým akcím patří," uvedl Bojčev. Právě převleky podle něj výrazně přispívají k filmové atmosféře setkání.

Pro návštěvníky budou připraveny také soutěže ze světa Star Treku. Doprovodný program přinese přednášky odborníků o průzkumu sluneční soustavy a vesmíru automatickými sondami.

Fanoušci se možná dočkají i oznámení místa a data konání speciální premiéry nového filmu ze světa Star Treku nazvaného Do temnoty, který by měl být v kinech letos.