Na silnicích nižších tříd se drží ujetý nebo rozbředlý sníh

Silnice jsou dnes sjízdné, na komunikacích nižších tříd leží zbytky rozbředlého nebo ujetého sněhu ošetřené posypem.

Královéhradecký kraj
 
Na horských silnicích v Královéhradeckém kraji leží vrstva uježděného sněhu. Řidiči by měli být opatrní. Ostatní silnice v kraji byly dnes ráno bez sněhu a sjízdné bez omezení. Silnice z Vysoké nad Labem do Opatovic, která byla ještě v pondělí zaplavená vodou, je již průjezdná, informovali krajští silničáři. Teploty se dnes ráno v kraji pohybovaly několik stupňů pod nulou.
 
Podle meteorologů by dnes mělo být v kraji jasno až polojasno, později večer se od západu čeká příchod oblačnosti. Teploty by se měly pohybovat od šesti do devíti stupňů, na horách má být kolem šesti stupňů.
 
Liberecký kraj
 
Ujetá vrstva sněhu krytá posypem je na silnicích nižších tříd Jablonecka a Semilska, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Ostatní silnice v Libereckém kraji jsou holé mokré nebo suché, vyplývá z informací na dopravním webu.
 
Teplota se ráno pohybuje mezi minus jedním a plus sedmi stupni Celsia, je polojasno až zataženo, beze srážek. Podle předpovědi by přes den mělo být až skoro jasno a teplota by se mohla dostat až na 12 stupňů Celsia. Na horách bude maximálně od tří do šesti stupňů, vítr v nárazech může dosahovat až 55 kilometrů v hodině.
 
Moravskoslezský kraj
 
Na silnicích ve vyšších polohách Moravskoslezského kraje zůstává vrstva ujetého sněhu krytá posypem, na které by řidiči měli být opatrnější. Všechny silnice v kraji jsou ale sjízdné, situace je klidná a na cestách nyní nejsou žádné problémy. ČTK to dnes řekla mluvčí Správy silnic Moravskoslezského kraje Šárka Vlčková.
 
"V Jeseníkách během pondělka ještě napadlo do dvou centimetrů nového sněhu, ale přes noc už nikde nesněžilo. Na silnicích teď nejsou žádné potíže," řekla Vlčková.
 
Ústecký kraj
 
Silnice v Ústeckém kraji jsou sjízdné, na komunikacích nižších tříd v horských úsecích leží zbytky rozbředlého sněhu. Vyplývá to z informací silničářů. Teploty v kraji se pohybují od nuly do šesti stupňů Celsia.
 
Dálnice D8 a silnice prvních tříd jsou holé a bez problémů sjízdné. Na silnicích druhých a třetích tříd v Krušných horách leží zbytky rozbředlého sněhu, všechny jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Dopravu podle policejního webu nekomplikuje žádná vážnější nehoda.
 
Podle meteorologů bude dnes v Ústeckém kraji jasno až polojasno, později od severozápadu přibývání oblačnosti. Nejvyšší teploty devět až 12 stupňů, na horách čtyři až sedm stupňů Celsia. Na horách bude foukat čerstvý nárazový vítr s nárazy až 75 kilometrů za hodinu.
 
Kraj Vysočina
 
Na Vysočině se dens ráno může místy objevit ledovka. Byla zřejmě příčinou nehody nákladního vozu a autobusu ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Srážka skončila bez zranění. Na Žďársku leží na vedlejších silnicích zbytky sněhu po pluhování. Řidiči tam podle silničářů musí věnovat jízdě zvýšenou opatrnost. Ostatní silnice v kraji jsou většinou suché a sjízdné bez omezení.
 
Nehoda na návsi ve Větrném Jeníkově se stala krátce po 06:00. Policie je na místě, průjezd místem nehody je možný se zvýšenou opatrností.
 
Na Vysočině je převážně polojasno, beze srážek, vane slabý vítr. Teploty se pohybují od nuly do čtyř stupňů. Podle meteorologů bude během dne jasno až skoro jasno, později večer a v noci se postupně místy bude tvořit nízká oblačnost. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou šesti až deseti stupňů nad nulou.
 
Zlínský kraj
 
Na silnicích druhé a třetí třídy ve vyšších polohách Vsetínska se stále drží vrstva ujetého sněhu ošetřená posypem. Motoristé by tudy měli jezdit opatrně, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Ostatní vozovky v kraji jsou holé a vlhké nebo suché.
 
V kraji je jasno až skoro zataženo, místy fouká slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala mezi minus jedním až plus čtyřmi stupni Celsia. Podle Českého hydrometeorologického ústavu odpoledne stoupne až na osm stupňů. Přes den by mělo být jasno, k večeru bude přibývat oblačnosti.
 
zdroj: ČTK