Nová kolekce Karen Millen na sezónu podzim/zima 2012

Podzimu a zimě dominuje přísná, avšak navýsost ženská nálada. Pramení z odvážného zpracování inspirovaného vojenskými a jezdeckými detaily a ze ztemnělé palety evokující zimní květenu, výrazného mísení textur a jemně cizelované povrchové dekorativnosti. Do středu pozornosti se dostává pas podtržený siluetou přesýpacích hodin a zvýrazněným pomocí pepla. Buď nám vítána podzimní ponurosti a výrazná ženskosti.  

VOJENSKÁ PRECIZNOST

V sezóně nepřehlédnutelných kabátů udává tón odvážné zpracování s vojenskými a jezdeckými prvky. Dvouřadové střihy, přiléhavé a zvonové siluety a elegantní pásky vnášejí do tradiční krejčoviny výraznou ženskost. Luxusnímu kabátu s koženými klopami a zdůrazněným pasem nelze odolat. Syté jahodově červené či oranžové odlesky dodávají střihům inspirovaným vojenským stylem městský ráz.
 
ZTEMNĚLÁ ROMANCE
 
Okázalý lesk v této sezóně ztišuje zimní květena, barevnost temných lesních odstínů a vrstvená čerň. Na saténových a šifónových halenkách či plisovaných šatech s něžnými nabíranými rukávy se objevují melancholické květinové motivy. O rozruch se postará večerní dramaticky pojatá róba s vyšívaným živůtkem či nabíraná taftová sukně.
 
DOKONALOST PEPLA
 
Jestliže se v centru pozornosti ocitá pas, potom skutečného uplatnění dojdou výrazně skulpturální pepla. Oslnivému kalhotovému kostýmu v barvě rozkvetlé fuchsie překryté černou krajkou dodává nabíraný šůsek dramatickou siluetu. Pohodové motorkářské bundy i hladké šaty z jemného saténu nebo přiléhavého úpletu zdobí vlastní volány a nabírání na bocích. 
 
KŮŽE A ELEGANCE
 
Leskle černá, žlutavě červená či ultramarínově modrá kůže patří mezi klíčové materiály této sezóny. Jemně cizelované detaily – pepla a výrazná silueta – dodávají švih černé bundě z jemné ovčí kůže se štepovanými rukávy a nepřehlédnutelným zaobleným lemem. Kůže se objevuje rovněž ve formě panelových všivek na jednoduchých topech a úzkých přiléhavých kalhotech a vytvářejí kontrastní protipól strečovým úpletům nebo tvídům..
 
ZÁŘIVÉ KOVY
 
Podzimní hojnost nás zaplaví prostřednictvím třpytivého zlata, stříbra a bronzu – od nápadných koktejlových šatů posázených flitry a bohatě zdobených nadměrnými kameny až po kordové pleteniny z materiálu jemně potahovaného kovem a metalické tvídy.
 
ILUSTROVANÝ SPORT
 
Minimalistické, sportovní avšak graficky výrazné kusy vnášejí do této sezóny prvek naprosté modernosti. Na šatech i jemně vypracovaných kabátech se objevují panely z barevných pletenin či odvážné a často nadměrné kostkované vzory. Geometricky tkaný žakár na šatech se sukní s vsazenými díly přitakává trendu optických potisků.
 
MÓDNÍ DOPLŇKY
 
Výraznost forem vnáší do světa módních doplňků nový neotřelý rukopis, který dává vzniknout elegantním kabelám z reliéfní nebo hladké kůže v pony úpravě a krabicovitým kabelkám či jezdeckým brašnám přes rameno. Zipy a bohatě zdobený povrch, včetně laserového gravírování a aplikace cvočků, dodávají povrchu na zajímavosti. U obuvi nalezneme ke kolenům sahající kozačky inspirované vojenským stylem i kotníčkové boty, u nichž dostává hlavní slovo kontrast textur a agresivnější poloha nové sezóny.
 
O značce Karen Millen
 
Módní značka Karen Millen představuje jeden z nesporných úspěchů britského návrhářství. Proslavila se nabídkou mnohostranně uplatnitelných a dostupných modelů, do nichž ženy po celém světě rády investují a snadno si tak dopřejí pocity výlučnosti a přitažlivosti. Jejími zakladateli byli v roce 1981 Karen Millen a Kevin Stanford, kterým se podařilo prosadit tuto nezávislou značku na trhu a jejím prostřednictvím přijít s vytříbeným designérským stylem. Od té doby se značka Karen Millen stala módní ikonou nabízející vysněný luxus za dostupné ceny. 
„Vyvinula jsem styl značky Karen Millen opírající se o kvalitu, design a určitý rukopis s tím, že naše kolekce si zachovávají současnost a odpovídají způsobu oblékání a životnímu stylu moderní kosmopolitní ženy.“ - Gemma Metheringham, Art Director Karen Millen.
 
Od roku 2011 mohou milovnice kvalitní módy nalézt značku Karen Millen i v pražském  OC Chodov. V září 2012 bude otevřen butik také v Bratislavě.