Občas sněžení a oblačno až do února, mrazy budou hlavně v noci

Do konce příštího týdne bude mrznout i přes den, v noci teplota klesne až na minus 12. Pak se až do začátku února mírně oteplí, obloha zůstane zatažená s občasným sněžením. Podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude následujících 31 dní teplotně podprůměrných, srážek spadne obvyklé množství.

"Bude převládat zimní charakter počasí, oblačno až zataženo s občasným sněžením," hlásí meteorologové do konce příštího týdne. Denní teploty se budou pohybovat mezi nulou až minus šesti stupni, v noci spadne rtuť na minus tři až minus devět, při zmenšení oblačnosti až na minus 12 stupňů Celsia.

Poslední lednová dekáda pak přinese polojasnou až oblačnou oblohu s občasným sněžením, v nižších polohách může pršet nebo padat déšť se sněhem. Ke konci statisticky nejchladnějšího měsíce roku má srážek přibývat. Mírně se oteplí, přes den budou plus čtyři až minus dva stupně. Noční teploty kolem 12 stupňů pod nulou se mohou vyskytovat jen zkraje období, pak se dá očekávat minus dva až minus osm stupňů.
 
Podobné počasí se udrží i prvních deset únorových dní, zataženou oblohu s občasným sněžením nebo smíšenými srážkami doplní denní teploty dva až minus čtyři stupně a noční minus tři až minus devět stupňů.
 
zdroj: ČTK