Pleťový krém za stovky Kč z Británie obsahuje nebezpečné mikroby

Zdraví nebezpečné množství mikrobů obsahuje pleťový krém z Velké Británie Odylique. Hygienici varují, že krém může vyvolat i zánět pokožky. ČTK to dnes oznámila mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová. Krém přitom patří k dražším výrobkům, v Česku se prodává za téměř 800 korun. 

Vyšetření krému prokázalo přítomnost mikrobů, ale navíc i jejich rychlé množení. Podle hlavního hygienika Vladimíra Valenty množství mikrobů značně přesahuje nejvyšší povolenou koncentraci a časem rychle roste, což svědčí o nedostatečné účinnosti konzervace výrobku. Mikrobi vytvářejí toxiny, takže krém může způsobit podráždění pokožky i zánět. Nebezpečí zdravotních problémů zvyšuje to, že se přípravek používá i ve velmi citlivé oblasti okolo očí. 
    
Krém britské značky Essential Care o objemu 50 mililitrů se prodává pod názvem Odylique Timeless Rose Moisturiser. Má slabě žlutou barvu a je v lahvičce s pumpičkovým dávkovačem. Na přední straně krabičky, ve které lahvička je, se nachází anglický název výrobku a na zadní straně informace o složení a pokyny k použití v angličtině a francouzštině. 
 
zdroj: ČTK