Podle žalobce se Hrůza zachoval jako slušný člověk

Krajský soud v Ostravě dnes začal projednávat útok na zpěváka Michala Hrůzu. Ten loni po napadení ve Stodolní ulici zůstal několik dnů v bezvědomí. Dva útočníci jsou obžalováni z vydírání a výtržnictví. Podle dozorujícího státního zástupce Davida Bartoše se Hrůza zachoval jako slušný člověk, když se snažil uklidnit jejich spor. 

"Chtěl zabránit rvačce, a to se obrátilo proti němu," řekl státní zástupce před zahájením procesu. Obžalovaní uvedli, že všeho litují. Tvrdí ale, že si nic nepamatují. 
    
Podle obžaloby Nikolas Agoratsios a Patrik Kaifáš hudebníka napadli 17. července krátce po 03:30. Chtěli mu zabránit v přivolání policejní hlídky. Hrůza se tak snažil ukončit vzájemnou potyčku mezi obviněnými. Ti se hádali, vzájemně se drželi a upadli na zem. Oba pak Hrůzovi vyhrožovali, že jej zbijí, pokud policii zavolá. Když od svého úmyslu neustoupil, zaútočil jako první Agoratsios. Napadenému dal facku. 
    
Když i nadále Hrůza tvrdil, že hlídku přivolá, zapojil se do potyčky i druhý obžalovaný. "Kaifáš přistoupil k poškozenému, uchopil jej za oděv a druhou rukou sevřenou v pěst jej udeřit do obličeje, v důsledku čehož poškozený upadl zády na chodník," uvedl státní zástupce v obžalobě. Podle něj si zpěvák právě při pádu způsobil vážná poranění hlavy. 
    
Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské městské nemocnici. Tam se podrobil operaci. Stav zpěváka se postupně zlepšil natolik, že 11. srpna nemocnici opustil. Jeho léčení pokračovalo v rehabilitačním zařízení v Čechách. Nyní již opět funguje s kapelou a připravuje turné, které zahájí 19. března koncertem v Praze. 
    
Oba mladíci čelí obžalobě z vydírání a výtržnictví. Pro jednoho z nich napadení Hrůzy nebyl jediný incident oné noci. Jen deset minut po zbití umělce totiž nedaleko Stodolní ulice poškodil zaparkované auto. V blízkosti křižovatky Janáčkovy a Nádražní ulice ve společnosti dalších čtyř lidí ulomil automobilu zpětné zrcátko. Při tom poškodil i lak na předních dveřích. Oprava si vyžádala téměř 15.000 korun. Soud mu za to už loni v srpnu udělil podmínku. Ve skupině byl i druhý útočník obžalovaný z napadení zpěváka Hrůzy. Ten se ale jenom díval. 
 
zdroj: ČTK