Pokožka dítěte do jednoho roku vyžaduje zvláštní péči

Přibližně do 1. narozenin dítěte je jeho pokožka nejzranitelnější, neboť kožní bariéra se stále ještě vyvíjí. Protože je pokožka zatím poměrně tenká a tedy prostupnější, snadněji vstřebává látky, s nimiž přichází do styku. To znamená vyšší riziko vstřebávání také zatěžujících látek. Při každém přebalování můžete o pokožku zadečku lépe pečovat novinkou Bepanthen EXTRA Mast, která citlivou pokožku malých dětí pomáhá chránit a podporuje kožní bariéru.  

Rodiče nejmenších dětí musí obzvlášť pečlivě dbát na to, aby byl zadeček jejich miminka v suchu a dostatečně chráněn před vznikem nepříjemných opruzenin. Přebalování je věda. Ženy již dlouho před porodem zvažují, zda zvolit jednorázové papírové plenky nebo ekologickou látkovou klasiku, jež ovšem v moderním pojetí skýtá nepřeberné množství pestrobarevných modelů a kombinací. Ať už ale rodiče miminko balí do bavlněné, bambusové nebo papírové plenky, pediatři doporučují při každé výměně pleny aplikovat na zadeček ochrannou mast. Ochranná mast pomáhá chránit proti působení moči a enzymů stolice na pokožku. A je ideálním řešením pro pravidelnou každodenní péči.

Nová mast Bepanthen EXTRA je určena zejména pro ochranu pokožky dítěte v prvních 12 měsících života. Právě v tomto období je pokožka zadečku nejčastěji v kontaktu s močí a stolicí. To je období, kdy se opruzeniny vyskytují nejvíce. Svou roli hraje také nedostatečná zralost kožní bariéry. Proto je nutné věnovat pokožce miminka zvláštní péči a pokožce zadečku především.

Bepanthen EXTRA Mast obsahuje 3 důležité složky:

- Vitamin B3, jenž zvyšuje tvorbu ochranných lipidů v pokožce a pomáhá omezovat působení enzymů stolice (antienzymatický účinek*).

- Přírodní olivový olej, který udržuje optimální hydrataci pokožky.

- Dexpanthenol (5 %), posilující přirozený proces regenerace pokožky, a tak přispívající k obnově kožní bariéry. Už léta pomáhá maminkám i jejich miminkům v klasické Bepanthen Care Masti.

Dermatologicky testováno.

*Testováno in vitro

Nezralá kožní bariéra a tím i zvýšená prostupnost dětské pokožky v prvním roce může způsobit nežádoucí ztráty vody. Navíc má pokožka v prvních 3 měsících zásaditější pH, což znamená větší náchylnost k podráždění a infekci.

Pokožka pod plenkou je zároveň extrémně namáhána teplem, vlhkem, třením

a působením amoniaku moče a enzymů stolice - během prvního půl roku se stolice objevuje v plence 3-5 x denně. Frekvence se sice později (většinou po zavedení příkrmů) sníží, ale zároveň se s podáním nových složek stravy mění pH stolice. Proto je vhodné i nadále pomáhat chránit zadeček miminka speciální mastí. Textura Bepanthen EXTRA Masti vytváří semiokluzivní efekt - po nanesení na citlivé partie vzniká tenká vrstva, která je voděodolná, ale zároveň umožňuje pokožce dýchat.

Nový Bepanthen EXTRA Mast se může pochlubit speciálním složením a také uživatelsky příjemným balením - znovuuzavíratelné víčko plastové tuby je možné otevřít i zavřít jednou rukou. To ocení zejména maminky kojenců, kteří už ovládli dovednost přetáčení se ze zad na bříško a během výměny plenky ji s oblibou praktikují.

Bepanthen EXTRA Mast 30g lze zakoupit za cenu okolo 165 Kč**, 100g za cenu okolo 360 Kč**.

Dermatologicky testováno.

** Nezávazná doporučená spotřebitelská cena ke dni 1. 10. 2015

Více informací o přípravku Bepanthen EXTRA Mast a péči o pokožku naleznete také na www.bepanthen.cz.

Reakce na dotazy médií a na vyžádání. Bepanthen(R) Extra Mast a Bepanthen Care Mast jsou kosmetické přípravky. Čtěte pečlivě návod k použití.

Kontakt:

Lenka Čarková
Ogilvy Public Relations
724 442 955
lenka.carkova@ogilvy.com

Upozorňujeme odběratele, že materiály označené značkou PROTEXT nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.

zdroj: ČTK