Policie se na týden zaměří na chodce, cyklisty a motorkáře

Policisté se tento týden zaměří v rámci bezpečnostní akce na kontrolu chodců, cyklistů a motorkářů. Důvodem je zvyšující se počet dopravních nehod. Informoval o tom dnes mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Podle statistik zemřelo na českých silnicích v červenci 74 lidí, což je meziročně o tři více. Závěr července byl rovněž nejtragičtějším letošním dnem, ve kterém zemřelo při nehodách devět lidí.

Šéf policie Tomáš Tuhý vyhlásil akci na tento týden podle mluvčího kvůli nepříznivému vývoji v nehodovosti. "Hlídky mají za úkol se zaměřit především na rizikové a méně chráněné skupiny účastníků silničního provozu, kterými jsou chodci, cyklisté a motorkáři," uvedl Bocán.
 
Policisté budou kromě rychlosti vozidel sledovat například používání bezpečnostních pásů. "Řidiči se s hlídkami budou setkávat především na dopravně zatížených komunikacích, a to jak v obcích, tak i mimo ně," dodal mluvčí.
 
Podle statistik řešila policie v prvních sedmi měsících letošního roku 47.619 dopravních nehod. Zemřelo 340 lidí. Ve srovnání se stejným obdobím loni zaznamenali policisté o 29 více usmrcených lidí. Červenec byl letošním zatím nejtragičtějším měsícem po červnu, kdy zemřelo 67 lidí.
 
zdroj: ČTK