Pražská plynárenská drží ceny plynu na stabilní úrovni

S blížícím se koncem roku si odběratelé plynu určitě kladou otázku, jak se bude jeho cena vyvíjet v roce příštím a zda si za něj připlatí. Zejména pro Pražany je dobrou zprávou ta skutečnost, že se společnost Pražská plynárenská nechystá od nového roku nijak zvyšovat tzv. komoditní složku ceny plynu, tedy tu její část, kterou může prakticky ovlivňovat. 

Pro vysvětlení, celková cena plynu je dvousložková. Skládá se z již zmíněné tzv. komoditní složky ceny plynu, která je součástí tržního prostřední a určují ji jednotliví obchodníci se zemním plynem. Druhou složkou je tzv. cena za distribuci, která je státem regulována tak, aby byla zajištěna bezpečná a spolehlivá distribuce plynu k zákazníkům. Ta není ovlivňována tržním prostředím a je vyhlašována Energetickým regulačním úřadem vždy na celý kalendářní rok dopředu.

Ani jejího nárůstu se zákazníci Pražské plynárenské nemusí obávat. Společnost jim totiž nově nabízí slevu 6,5%  z ceny plynu, a to při prodloužení smlouvy týkající jeho dodávky o dva roky. To představuje možnost ušetřit a eliminovat případné zvýšení regulovaných distribučních cen. K dispozici jsou u Pražské plynárenské i další cenová zvýhodnění, např. pro seniory, držitele průkazu ZTP/P nebo rodiny s malými dětmi. Na začátku příštího roku chce navíc společnost představit veřejnosti další zajímavé produkty a vyplatí se tedy průběžně sledovat její aktuální nabídky.