Pražská příspěvková organizace si stěžuje na reportáže Novy

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR Praha) si stěžuje Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na reportáže TV Nova. Domnívá se, že odvysíláním nepravdivých a zavádějících informací, týkajících se zejména pražských stavebních předpisů, může být tato příspěvková organizace vážně poškozena v očích veřejnosti. Oznámila to dnes v tiskové zprávě. Vyjádření Novy ČTK shání.

IPR Praha tvrdí, že Nova od 30. listopadu odvysílala pět reportáží, které nepravdivě informují o Pražských stavebních předpisech, příspěvkové organizaci nebo jejích spolupracovnících. V poslední reportáži z 11. prosince byla informace o trestním oznámení nejen na bývalého primátora Tomáše Hudečka, ale i na architekta hlavního města Prahy Pavla Hniličku, ačkoli nebylo policií potvrzeno a informaci o něm neobdržel ani sám Hnilička.
 
"Odmítám veškeré nepravdivé informace, které zazněly v reportážích TV Nova a jednoznačně stojím za Ing. arch. Pavlem Hniličkou," uvedl Tomáš Ctibor, který je pověřený řízením IPR Praha. Příspěvková organizace rovněž uveřejnila rozbor jednotlivých tvrzení na webových stránkách a hodlá dál pokračovat "všemi prostředky v ochraně svých zaměstnanců a spolupracovníků".
 
Pražské stavební předpisy, které jsou prováděcím předpisem ke stavebnímu zákonu, vešly v platnost v říjnu. Určují podmínky, za kterých se může v hlavním městě stavět. Na základě nich ale mimo jiné nebudou moci vznikat nové samostatně stojící billboardy, a až těm současným skončí platné stavební povolení, firmy budou muset obří reklamní poutače a plochy odstranit. Právě tato část předpisů vyvolala v uplynulých měsících bouřlivou debatu.
 
zdroj: ČTK