Pražská TSK nadále uklízí sníh na méně frekventovaných ulicích

V pražských ulicích se po pondělním sněžení pohybuje i dnes padesátka sypačů. Technická správa komunikací (TSK) pokračuje v odklízení sněhu na méně frekventovaných komunikacích. ČTK to sdělila mluvčí TSK Barbora Lišková. Pracovníci správy také ručně uklízejí chodníky. První sypače vyjely do ulic na nejfrekventovanější silnice v pondělí před polednem. Do ulic vyrážejí i záchranáři, už ošetřili více než desítku lidí, kteří uklouzli na chodníku.  

Úklid nejdůležitějších komunikací podle mluvčí skončil. TSK označuje úklid číslicemi od jedné do tří podle významu komunikací. "Likvidační posyp motoristických komunikací tzv. II. a III. pořadí nebyl dosud ukončen. Je zde dalších asi 50 strojů," uvedla. Úklid vedlejších ulic začal v pondělí ve 12:25.

První sypače vyjely do ulic v pondělí v 11:45, kdy byl vyhlášen výjezd na nejdůležitější komunikace. Tento úklid byl ukončen dnes v 5:45. "Na likvidační posyp v I. pořadí bylo použito 70 sypačů," uvedla Lišková.

Pražská záchranná služba musela v pondělí ošetřovat 11 lidí, kteří uklouzli na chodnících. Nejčastěji si poranili končetiny, hlavu a páteř. "Spektrum zranění je široké - od zhmožděnin, tržných ran, otřesů mozku, luxací kloubů až ke zlomeninám kostí," uvedla mluvčí záchranky Jiřina Ernestová.

zdroj: ČTK