PŘEMÝŠLÍTE, JAKÉ DÁRKY NADĚLIT K VÁNOCŮM? ORIGINÁLNÍ TIPY PRO ŽENY I MUŽE

Také každý rok zoufale přemýšlíte, jaké vybrat vánoční dárky, aby opravdu potěšily? Tatínek už ponožky nemá kam dávat a partnerku desátá lahvička stejného parfému zřejmě nepotěší... Být každý rok originální a zároveň pod stromečkem překvapit není totiž vůbec jednoduché. Pár nápaditých tipu pro muže i ženy se proto jistě hodí. 

Tápeme nejen při výběru dárků pro nejbližší, o kterých ovšem víme mnoho a můžeme si proto dovolit drobně zariskovat, ale i při nákupu dárků pro známé. Jejich zájmy a preference často dobře neznáme, a pak je správná volba opravdovým oříškem. Má-li se jednat o dar na úrovni, pak může být výběr opravdu těžký. Existují však dárky, které potěší a zároveň jsou kvalitní a dostatečně originální. Inspiraci lze hledat například v sortimentu interiérového butiku À LA MAISON.

Dárky pro muže
 
Závěsné hodinky v nástěnné podobě potěší zejména milovníky retro stylu. Typický design, jen řetízek chybí. Vhodný dárek nejen pro dědečky. 
 
Mnoho z nás se bez své oblíbené vůně neobejde ani na cestách. Ať se jedná o vůni parfému či tu, kterou máme spojenou s domovem. Na cesty se proto hodí sada s vonnými tyčinkami, která obsahuje 37 vonných tyčinek, 12 kuželů a keramický stojánek.nebo sada svíček se stojánkem. Cestovatel si tak může připomenout domov na kterémkoliv místě na světě. 
 
Při použití dnešních moderních holících strojků je riziko poranění zcela minimalizováno, holení nezabere víc, než jen pár minut času, nepořádek taky nevzniká…když ale to klasické holení našich dědečků má tak neodolatelné kouzlo. Vůně holící pěny, přesné tahy žiletkou…rituál, který můžete mužům dopřát i dnes se sadou na holení od Arran Aromatics. 
 
Nejen Skoty, ale i nadšence saunování či veřejných plováren tímto dárkem určitě potěšíte. Froté kilt se hodí zejména do sauny, ale proč jej nevyužít také v domácím prostředí... 
 
Který muž by nechtěl být stylový a perfektně sladěný, když jde po práci sportovat do posilovny či si zaplavat do bazénu? Trendům vládne retro a vintage styl a v tomto duchu se nese i originální kolekce značky Möve, se kterou bude každý muž „in“. 
 
Dárky pro ženy
 
Mít krásné šperky schované v krabičkách je téměř hřích. Praktický stojan umožní kochat se jimi každou volnou chvíli a především si snadno a rychle vybrat vhodný šperk. 
 
Pro ženy, které hodně cestují a chtějí mít své oblíbené klenoty stále u sebe, je ideálním dárkem šperkovnice na cesty. Díky unisex designu ji jistě ocení i muži, kteří si potrpí na hodinky a na cestách rádi střídají oblíbené kousky. 
 
Ty, kdo se svými drahocennými poklady chtějí kochat, ale pro jistotu je mít pěkně schované, potěší průhledná klenotnice v retro designu. 
 
Vzpomínáte na medailonky, které nosily prababičky i babičky jejich babiček? Proč si nepřipomenout jejich krásu? Do přívěsku se dá umístit fotografie blízkého člověka, ale klidně i malá drobnost – například zásnubní prstýnek…
 
Ač je kosmetika oblíbeným vánočním evergreenem, vyplatí se najít originální kousky, které obdarovanou opravdu potěší. Třeba malý designový zásobník na parfémy, ideální do kabelky a na cesty. Pokud je navíc naplněn příjemnou netuctovou vůní, úspěch je zaručen. Parfémy značky Abahna splňují všechny parametry a jsou vyrobeny čistě z přírodních složek. 
 
Po pantoflích pod stromečkem touží asi málokdo, jsou-li ale ozdobeny kamínky Swarovski, situace se radikálně obrací…
 
Univerzální dárky
 
Některé dárky je možné mít v zásobě po celý rok a darovat je při různých příležitostech takřka komukoliv. Patří mezi ně například kvalitní vína, značková kuličková pera či bohaté dárkové koše. Pak ale hrozí, že se zařadíte do zástupu mnohých se stejným nápadem. Existují však takové dárky, které jsou univerzální a přitom neokoukané. V našich domácnostech se teprve zabydlují. Patří mezi ně třeba katalytické lampy a aroma difuzéry. 
 
Katalytické lampy jsou známy od roku 1898, kdy francouzský lékárník vytvořil systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Prolínání vzduchu a tah katalytického hořáku zajistí, že jsou odstraněny jak vzdušné mikroorganismy, tak zápach. Lampy však vzduch nejenom čistí, ale rozptylují do něj vonnou esenci. Ve dvacátých letech minulého století přišli designéři s nápadem vytvořit lampy nejen s užitnou, ale také s estetickou funkcí. Tak se katalytické lampy začaly dostávat do domácností. 
 
Aroma difuzéry potěší zejména milovníky vůní - nabízejí se v nepřeberné škále. Lze je sladit s jakýmkoli interiérem, protože se vyrábějí v různých barvách a tvarech. Navíc seženete i speciální edice, které můžete věnovat například cestovatelům. Ty potěší například kolekce odkazující na čtyři nejčastěji navštěvované metropole Paříž, Londýn, Řím a New York. 
 
Dárkem, kterým nelze nic pokazit, jsou svíčky. Pokud jsou navíc kvalitní a vkusné, sklidí úspěch. Například svíčky značky Ilanga jsou charakteristické enormně dlouhou dobou hoření – až 300 hodin. Obdarovanému navíc zprostředkují exotický zážitek. Díky designérce značky, nadšené cestovatelce Valérii Bietlot, představují vůně z celého světa. Je možné si přivonět třeba k amazonskému pralesu, průzračné vodě Karibiku nebo západu slunce v Grand Canyonu.