PROJEKT KOTI HÁJEK VYHRÁL CENU ČTENÁŘŮ PRESTIŽNÍ SOUTĚŽE BEST OF REALTY

Rezidenční projekt KOTI Hájek finské developerské společnosti YIT Stavo získal v soutěži Best of Realty 2012 Cenu čtenářů mediálních partnerů. Zvítězil v konkurenci celkem 35 projektů napříč všemi soutěžními kategoriemi. Komorní bytový dům se nachází v městské části Prahy 11 a je postaven v souladu s vysokými finskými standardy a s maximálním ohledem na životní prostředí. 

„Ocenění si velmi vážíme, protože nám ho udělili sami čtenáři. Tedy lidé, kteří v našich projektech mohou reálně bydlet nebo v nich už dokonce bydlí. Proto dokážou dobře posoudit, zda projekt splňuje očekávání a požadavky na nové bydlení. Velmi nás těší, že se jim KOTI Hájek líbil nejvíce ze všech nominovaných projektů. Ocenění je pro nás dalším důkazem, že jsme se při sázce na kvalitu, poctivost výstavby, osobní přístup ke klientům a respekt k životnímu prostředí vydali správnou cestou,“ komentuje zisk ceny jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák.

 
KOTI Hájek: NEJ nové bydlení v Praze 
Projekt KOTI Hájek nabízí kvalitní nové bydlení v Praze. Celkem jde o 31 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk a ve velikostech od 36 m² až do 110 m². Ke každému bytu 2+kk až 4+kk náleží balkon nebo předzahrádka, byty 1+kk mají velká francouzská okna. Podle finských tradic je rovněž několik jednotek vybaveno saunou. Autorem projektu je ateliér Consilium ai. Výstavba byla zahájena v dubnu loňského roku, projekt byl kompletně dokončen a zkolaudován letos v květnu. K prodeji zbývá posledních 7 bytů, prodáno je již tedy 78 % bytů. Prodej nových bytů v Praze pod značkou YIT Domov (finsky YIT KOTI) zajišťuje developer prostřednictvím vlastního obchodního oddělení - YIT Point.
 
Nízkoenergetické nové byty se solárními kolektory
KOTI Hájek byl navržen tak, aby byl maximálně šetrný k životnímu prostředí a zároveň přinášel ekonomické výhody pro své obyvatele. Ty zajistí nejen kvalitní izolace, ale zejména 21 solárních kolektorů umístěných na střeše domu, které výrazně snižují náklady na ohřev teplé užitkové vody obyvatelům domu. Například v bytě o velikosti 55 m² v projektu KOTI Hájek zaplatí jeho obyvatelé ročně při běžném užívání bytu za provozní náklady (tj. za ohřev teplé vody, vytápění a osvětlení) cca 10 – 12 tis. Kč, zatímco obyvatelé tzv. normovaného objektu zaplatí více než 16 tisíc. Lidé žijící v typické budově postavené před rokem 1980 vydají ročně dokonce přes 25 tisíc korun. Projekt získal Průkaz energetické náročnosti budovy B. 
 
Lokalita městské části Praha 11 je charakteristická kvalitní občanskou vybaveností, dobrou dopravní dostupností centra Prahy i množstvím zeleně v okolí. V blízkosti projektu nechybí mateřská, základní ani několik středních škol. Nedaleko je rovněž pošta, množství obchodů a supermarketů včetně nákupního centra Chodov s více než 200 obchody, restauracemi a fitness. Lokalita nabízí mnoho možností volnočasových aktivit: V blízkosti se nachází rovněž hostivařská přehrada a lesopark, který má rozlohu více než 400 hektarů.