Průvod na festivalu Prague Pride 2011

Nejméně pět tisíc lidí se zúčastnilo sobotního karnevalového průvodu hrdosti, který se uskutečnil v rámci festivalu Prague Pride 2011. Festival získal záštitu starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého.

„Festival si dal za cíl být oslavou tolerance a já jsem mu jako výraz tolerance udělil záštitu,“ řekl starosta Lomecký a dodal, že velkým vzorem by nám měla být předválečná Praha, jež byla vnímána jako ostrov tolerance uprostřed Evropy, který poskytoval domov Čechům, ale také Němcům, Židům, ruským emigrantům a dalším národům i skupinám lidí, které dohromady spojovaly touha po demokracii, vzájemná úcta, respekt a odpor vůči totalitě, rasismu a xenofobii.

Průvod hrdosti vyrazil v sobotu z náměstí Republiky, prošel ulicemi Na Příkopě, 28. října a Národní třídou a skončil na Střeleckém ostrově, kde poté začal hudební festival, na němž vystoupili mimo jiné Charlie Straight, Kazaky, Tonya Graves, Leona Machálková, Jana Koubková, Helena Zeťová nebo Peter Vojnar. Celý den pak zakončily party v pražských klubech.

www.praha1.cz