Pryč s bolestmi zad – bez prášků a bez operace!

Trápí vás bolesti zad nebo hlavy? Právě pro vás máme nyní skvělou zprávu: svých obtíží se můžete zbavit, a to i bez vysedávání po ordinacích, pojídání prášků a můžete se vyhnout i skalpelu. Máme v ruce nové, revoluční pomůcky, které vám mohou hodně pomoci.  

Bederní trakční pásy WG30MAX a WG50 Double od Disk Dr. poskytují vašim bolavým zádům nejen oporu, ale aktivní léčbu: na rozdíl od pasivních podpůrných systémů a ortéz pracují aktivně: unikátní VAP technologie vyvinutá korejskou společností Changeui Medical s použitím tlaku vzduchu působí na vaši páteř vertikálním směrem proti působení gravitační síly. A čím škodí zemská přitažlivost? Naše meziobratlové ploténky jsou po většinu dne - kdy se pohybujeme po dvou, nebo sedíme za pracovním stolem, stlačovány a hůře regenerují. Potíže hrozí jak při špatném držení těla, tak ve statické zátěži i lidem s nadváhou.

Trakční síla až 50kg pak významně odlehčí přetěžovaným a degenerovaným bederním ploténkám, na rozdíl od pevných zádových opor (např.ortéz) však zároveň umožňuje provádění potřebných posilovacích cvičení svalstva trupu při vyrovnávání svalových dysbalancí, které často stojí za počátkem obtíží. Vzhledem k tomu, že meziobratlové ploténky jsou z vazivové chrupavky, která je bezcévná a obtížně se regeneruje, mohou být ploténky živeny jen prostou difúzí z okolí. To se děje daleko lépe tehdy, je-li jim to umožněno: v relaxaci ve spánku, při uvolnění reflexně stažených bolestivých okolních svalů a vytažení páteře do délky. Ani nejzdatnější fyzioterapeut na rozdíl od trakčních pásů Disk Dr.  neudrží tak kvalitní trakci po dobu několika minut, natož hodin.

Bederní pás WG50 Double je silnější a poskytuje citelnou úlevu především tehdy, když vás překvapí bederní ústřel, výhřez ploténky, nebo trpíte střídavě chronickými obtížemi již delší dobu. Dovolí vám lehké zdravotní cvičení, např. dechové cviky na posílení hlubokého stabilizačního systému nebo SM systém. Bederní pás WG30MAX je v přední části trochu užší – můžete jej tak použít i při běžných činnostech – při sedavém zaměstnání i lehké sportovní zátěži, nebo při delších cestách autem. V obou typech pásů můžete i spát a oba vás rovněž vedou ke správnému držení těla – nedovolí vám se hrbit.

Bederní pásy WG30MAX a WG50 Double Disk Dr. jsou klasifikovanými zdravotnickými prostředky třídy 1. V ČR jsou k dostání ve velikostech od S po 6XL (možno i pomocí nastavovacích pásů dále prodloužit). Jsou vybaveny pumpičkou, s jejíž pomocí je nafouknete tak, aby vám poskytly maximum výhod: trakci s umožněním aktivní regenerace postižených meziobratlových plotének a zlepšení držení těla. Kombinací trakčního pásu, vhodného k cvičení a vyrovnání svalových dysbalancí s pomocí fyzioterapeuta, se pak můžete svých potíží zcela zbavit, nebo je alespoň podstatně zmírnit.

Trakční pásy si můžete zakoupit prostřednictvím e-shopu http://obchod.zermona.cz/.