Rekonstrukce ostrovské psychiatrie skončí možná dříve

Nemocnice Ostrov dokončuje rekonstrukci pavilonu B, kam se přesune psychiatrické a rehabilitační oddělení. Projekt za zhruba 150 milionů korun, na který získala nemocnice dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad, má být dokončen do října, možná se ale podaří stavbu stihnout dříve, řekl ČTK David Soukup, jednatel společnosti Nemos, která nemocnici provozuje. 

"Máme za sebou už dvě etapy a začali jsme se třetí etapou. Předpoklad dokončení je v červnu a pak bude následovat zprovoznění. K tomu by mělo docházet v letních měsících nebo na začátku podzimu," řekl Soukup. 
    
Do nového pavilonu se přestěhuje psychiatrie a rehabilitace včetně ambulancí a zázemí. Nové oddělení tak umožní zlepšit komfort pro pacienty i lékařské služby. Například psychiatrické oddělení se stará o pacienty s širokou škálou diagnóz, a tím i odlišných potřeb. Ve stávajících omezených podmínkách to bylo komplikované. Po přestěhování se také navýší počet lůžek ze 40 na 56. 
    
Pro uvolněné prostory najde nemocnice uplatnění. "Budou sloužit k rozvoji stávající péče. V psychiatrickém oddělení vznikne lůžková kapacita pro oddělení následné péče. Do prostor rehabilitace se přestěhuje následná intenzivní péče a dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče," doplnil Soukup. 
    
Nemocnici Ostrov provozuje soukromá společnost Nemos. Má v pronájmu i nemocnici v Sokolově, která patří Karlovarskému kraji. Psychiatrické oddělení je v kraji jen v ostrovské nemocnici. 
 
zdroj: ČTK