SIKO KOUPELNY FANDÍ UČŇŮM STAVEBNÍCH OBORŮ

Ani letošní ročník již tradiční soutěžní přehlídky řemesel Soutěže učňů stavebních oborů (SUSO) se neobešel bez účasti společnosti SIKO KOUPELNY, která je pravidelným partnerem kategorie Obkladač. Jubilejní patnáctý ročník proběhl opět v rámci veletrhu ForArch na výstavišti v pražských Letňanech.

Společnost SIKO KOUPELNY pomáhá odstraňovat letité problémy, které způsobuje nedostatek kvalifikovaných řemeslníků na českém trhu. K řešení této krizové situace se snaží přispět podporou učňovského školství, které dlouhodobě trpí nezájmem absolventů základních škol. Pomoc má podobu spolupráce s různými učilišti a poskytování věcných darů pro zkvalitnění výuky a vrcholí partnerstvím soutěžní přehlídky SUSO. „Nedostatek kvalifikovaných řemeslníků, se kterým se potýká trh práce nejen v České republice, ale po celé Evropě, je pro nás pádným důvodem pokračovat v podpoře učňovského školství a přehlídky SUSO. Oceňujeme snahu soutěže formou popularizace stavebních řemesel zvýšit zájem žáků základních škol o stavební učební obory. Těší nás zájem učilišť i odborných středních škol, které se přehlídky účastní opakovaně, a velká snaha studentů v soutěži uspět,“ říká Jaroslav Berger, projektový manažer SIKO KOUPELNY, který je zároveň jedním z porotců kategorie obkladač.

Letos se již 15. ročník přehlídky řemesel SUSO konal 21. – 23. září, opět v rámci veletrhu FOR ARCH. Finále se zúčastnilo několik škol z České republiky a jedna ze Slovenska. Letošními vítězi jsou Marek Cupa a Jakub Galko, studenti slovenské Střední odborné školy Povážská Bystrica, která loni skončila na třetím místě. Na druhém místě skončil tým ze Střední školy stavební a dřevozpracující z Ostravy. Umístění na prvních dvou místech bylo jasné, ale o třetí se svedl napínavý boj. Nakonec uspěli studenti ze SOS a SOU Hradec Králové, kteří sice na rozdíl od rychlejšího mužstva z Olomouce na místě čtvrtém svoji práci nedokončili v termínu celou, zato ale ve vyšší kvalitě. „V praxi je lepší na stavbě strávit o den déle a práci předat v té nejlepší kvalitě, než dodržet termín na úkor kvality. Úspěšným týmům gratulujeme a těšíme se na další vzrušující ročník,“ usmívá se Jaroslav Berger. Týmy, které se umístily na první třech místech, získaly peněžitou odměnu a věcné ceny od organizátora soutěže a partnerských firem.