Sobotní párty ve Staropramenu láká na kapely i pivo v nejlepší formě

Staropramen pořádá již tuto sobotu 21. dubna od 14 hodin v areálu pivovaru akci s netradičním názvem „Párty v nejlepší formě“. Na tu návštěvníky láká především porcí dobré muziky, pestrou nabídkou piva, pivovarskou školou, návštěvnickým centrem a řadou připravených dovednostních disciplín, na kterých si návštěvníci otestují svou formu.

O tu Staropramenu jde především. Párty je totiž součástí kampaně „Staropramen v nejlepší formě“, v níž pivovar prezentuje novou formu svých skleněných lahví i kondici, v níž Staropramen momentálně je. Hudebním vrcholem bude společné unikátní vystoupení dvou vyjímečných českých kapel – Vypsané fixy a Mňágy a Žďorp. Na akci, jejíž kapacita je omezena, je možné se na stránce www.staropramen.cz/party registrovat a získat tak volné vstupy.

Získat během pár minut na webu Staropramenu vstup zdarma a konzumační kartu pro sebe a přátele přitom určitě stojí za to. „Kdo v sobotu přijde do pivovaru, nejenže může ochutnat to nejlepší z naší produkce a bude mít možnost dozvědět se mnohé o výrobě a historii piva na Smíchově. Čeká ho také unikátní hudební zážitek,“ říká k programu akce Jan Vošta, event & sponsorship manager společnosti Pivovary Staropramen.

Unikátní hudební zážitek si pro návštěvníky párty připravují dvě přední české kapely: Vypsaná fixa a Mňága a Žďorp. Od 16 hodin začne jejich společné vystoupení, během kterého nejprve odehrají každá pět písní druhé kapely a poté vystoupí společně.

„Tento týden společně zkoušíme. My jsme si vybrali Letadlo, Štěstí Jimiho Dixona, Odvážný mladý muž, Mažoretku a Potápěče. Jsou to všechno krásné písničky. Těšíme se na společné hraní před lidmi a jsme zvědaví na reakce publika ,“ říká k setkání známých kapel frontman skupiny Mňága a Žďorp Petr Fiala. Márdi z kapely Vypsaná fixa k tomu dodává„S kamarády z Mňágy jsme se vyhecovali k vzájemnému souboji nebo spíš vlastně k souboji s jejich písněmi, ke kterým se pokusíme najít naši cestu. Máme ty písně rádi, takže ta cesta je dobrý cíl. Zkoušíme celý týden v Praze a naše zpracování bude korespondovat s názvem písně Nagasaki-Hirošima.“

Vystoupení těchto kapel nebude jediným hudebním bodem sobotního odpoledne. Od 19 hodin vystoupí britští The Feud a večer zakončí česká kapela, jejíž jméno organizátoři ještě tají. “Každá správná party má i moment překvapení,“ vysvětluje s úsměvem nezvyklý krok za organizátory Jan Vošta.

Pivní menu se v sobotu bude skládat z historie, osvěty i degustace piv. Nahlédnout do historie pivovaru a zároveň se o pivech ze Staropramenu se návštěvníci dozví v loni otevřeném a moderním návštěvnickém centru. Pro učenlivé bude připravena první pivovarská škola pod vedením obchodního sládka. A pro všechny, kdo budou chtít pivo ochutnat bude v areálu připraveno devět druhů piv z toho šest čepovaných. Pivo bude jen v tento den za symbolických 10 Kč.

Celý program doplní různorodé dovednostní soutěže. Více na www.staropramen.cz/party.