Tancem k radosti ze života aneb „Kdo má tělo, je tanečník.“ Proti jarní únavě tancem 5 rytmů!

Tanec je starý jako lidstvo samo a jeho podoby a poslání se v průběhu staletí a tisíciletí měnily podle toho, jak se měnil způsob života. V posledních desítkách let byl tanec více synonymem umění než běžnou součástí života. A to se právě mění! Dnes si naprosto svobodně může zatančit každý bez ohledu na věk, pohlaví, výšku a váhu těla, taneční zkušenosti či politické nebo a náboženské názory.

Jak praví úvodní citát Gabrielly Roth - tvůrkyně tzv. 5 rytmů – stačí vstoupit do tanečního sálu – vše potřebné k tanci už máte, sálem zní inspirující hudba a jde jen o to, dát prostor rozenému tanečníkovi v sobě a nechat se svést k pohybu a pak už jen se nepřestat hýbat. Odměnou vám bude uvolnění nejen v oblasti fyzické, ale i psychické, které s sebou přináší celkové oživení a zharmonizování organismu, často úsměv na tváři a mnohé objevné prožitky o sobě.

Pohyb je naprosto individuální a tvořivý, často tancujete sami, ale i ve dvojicích či skupinkách. Dvouhodinová lekce je rozdělena do několika částí, po úvodním zahřátí a vnitřním naladění na tanec pokračuje rozcvičkou jednotlivých částí těla a pak se věnuje jednotlivým rytmům – tedy 5 rytmům: plynutí, staccatu, chaosu, lyrice a klidu, jež na sebe plynule navazují a spojují se v tzv. vlnu. Základní principy jednotlivých rytmů symbolicky zobrazují celou dynamiku světa.

Tančit můžete v Praze 1 ve studiu Focus na Senovážném nám. 6 pravidelně 2 večery v týdnu (úterý a čtvrtek), v pondělí můžete hodinku tančit v polední pauze.
Připraveny jsou pro váš i intenzivní víkendové dílny, např. další víkend 20. - 22. 4. s renomovanou lektorkou 5 rytmů Mati z Holandska.

Na všechny taneční akce jste srdečně zváni. Podrobnější informace najdete na www.5rytmů.cz .

Na setkání ve víru tance se těší Raduca Vojáčková, jediná akreditovaná lektorka tance 5 rytmů v Čechách.