Tři staletí prošla oslavou Dne Prahy 1

Krásné dobové kostýmy, autorka oblíbené Babičky Božena Němcová, na Bělehrad táhnoucí revmatik Švejk a další postavy a autoři české literární historie se v sobotu objevili v Praze. Připomněli se tak současníkům v rámci oslav Dne Prahy 1, a i když bohužel stále méně a méně Čechů čte knížky, v ulicích Prahy 1 se jich tentokrát objevilo dost.

Zapojili se tak nejen do luštění literární tajenky, ale i do dalších zajímavých akcí, jakými byly kurz tvůrčího psaní s Jiřím Dědečkem v Malostranské besedě, literární kavárna v parku Kampa či knižní trh a maraton ve čtení na Slovanském ostrově. Toho se zúčastnil i starosta první městské části Oldřich Lomecký, který pak na závěr celého dne odměnil úspěšné luštitele tajenky.

S velkým zájmem se setkaly i loutková pohádka podle Karla Jaromíra Erbena či akrobatky odvážně zavěšené nad Slovanským ostrovem.

Putování, které začalo v 19. století a prošlo prvními desetiletími století dvacátého, se definitivně zastavilo v tom našem, které pak reprezentovaly koncerty Pavla Dobeše a Moniky Načevy s Michalem Pavlíčkem.

Praha 1 – literární skončila. Osobnosti české prózy a poezie se vrátily zpátky do historie. Doufejme, že si při své krátké sobotní pouti našly nové čtenáře a obdivovatele.

Za rok, při oslavách Dne Prahy 1, na shledanou.

www.praha1.cz