Tři zranění ze Studénky zůstávají ve velmi vážném stavu

Tři zranění ze středeční nehody vlaku a kamionu ve Studénce na Novojičínsku jsou na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici v Ostravě stále ve velice vážném stavu. ČTK to dnes řekl mluvčí nemocnice Tomáš Oborný. Dva hospitalizovaní v nemocnicích v Ostravě a v Novém Jičíně jsou mimo ohrožení života. Jeden pacient byl dnes propuštěn z chirurgického oddělení novojičínské nemocnice do domácího léčení, řekla ČTK mluvčí zdravotnického zařízení Radka Miloševská. 

"V novojičínské nemocnici tedy zůstává z vlakové nehody už jen jedna pacientka, jejíž stav je stabilizovaný a snad bude moci být v následujících dnech také propuštěna domů," dodala Miloševská. 
    
Ve Fakultní nemocnici Ostrava je kromě tří vážně zraněných lidí ještě jeden pacient s komplikovanou zlomeninou, který je ale na standardním lůžku. "Je plně při vědomí a komunikuje," řekl Oborný. 
    
Vlak Pendolino jedoucí z Bohumína po frekventované železniční trati směrem do Prahy narazil ve středu ráno na přejezdu ve Studénce do stojícího kamionu. Nehoda připravilo o život tři lidi, 18 jich bylo zraněno. Ze zavinění srážky policie obvinila polského řidiče kamionu, který vjel na přejezd v době, kdy už svítila červená světla. Za obecné ohrožení z nedbalosti mu hrozí až deset let vězení. 
 
zdroj: ČTK