V karlovarské nemocnici končí demolice a začne se stavět

V karlovarské nemocnici končí demoliční práce na pavilonu B, kam se po rekonstrukci přestěhují další oddělení z rozlehlého areálu. Následovat bude už stavební část projektu, který bude stát zhruba 100 milionů korun, informoval ČTK mluvčí Karlovarské krajské nemocnice (KKN) Vladislav Podracký. 

Na podzim by mělo vzniknout nové zázemí pro dětské oddělení, ambulanci i lůžková část ORL, stejně jako infekční oddělení. "Zatím veškeré práce probíhají podle časového harmonogramu. Výjimkou je přístavba výtahové šachty, kde došlo k mírnému zpoždění, nicméně ta je oddělena od zbývající části budovy, takže to nijak neohrozí termíny," uvedl technický ředitel KKN Lukáš Holý. 
    
Po ukončení demolic budou následovat hrubé stavební úpravy a instalace technického zařízení budovy, počínaje topením a konče rozvody technických a medicinálních plynů. 
    
Řeší se také další postup prací u dvouplášťové střechy budovy, kde je ve vnitřní části uzavřena výplň obsahující azbest. Její existenci potvrdila sondáž a materiál bude potřeba odborně zlikvidovat. "Naštěstí jde o uzavřenou konstrukci, takže se to nijak netýká pacientů ani zaměstnanců nebo návštěvníků nemocnice, kteří s obsaženým materiálem nemohou přijít do styku. A ani měření neprokázaly žádné stopy azbestu v okolí," dodal Holý. Likvidace azbestu by ale neměla mít vliv na konečný termín stavby. 
    
"Žádná jiná naše stavba snad není pod takovým drobnohledem jako právě centralizace lékařské péče v karlovarské nemocnici, a to jak z hlediska dodržení časového harmonogramu, tak i z pohledu stavebně technického. S vedením nemocnice i se zhotovitelem jsme pravidelně v kontaktu, abychom včas zachytili jakýkoliv problém," uvedl hejtmanův náměstek Jakub Pánik (ČSSD). 
    
Stavba je totiž dotovaná z Regionálního operačního programu Severozápad. Tento program už končí a všechny projekty, které podpořil, musejí být do podzimu dokončeny. 
 
zdroj: ČTK