Veletrhy HR Days a Profesia Days 2016 – letos 12. a 13. října

Pracovní trh v České republice se mění – rekordně nízké hodnoty nezaměstnanosti svědčí o tom, že ubylo lidí, kteří hledají práci. Ale přibývá těch, kteří se s růstem příležitostí o místo přestali bát a ohlížejí se po práci, která by jim více vyhovovala, více je bavila, byla by lépe hodnocená. Tuto situaci, kdy roste důležitost péče o lidské zdroje ve firmách, bude reflektovat tradiční veletrh určený pro HR profesionály – HR Days 2016. Souběžně probíhá i největší veletrh práce v České republice Profesia Days 2016. Oba veletrhy proběhnou na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 12. - 13. října 2016.   

Veletrh HR Days určený pro HR profesionály se komplexně věnuje problematice práce s lidmi v prostředí českých firem a díky úspěšnosti předcházejících ročníků získal pověst kvalitního informačního fóra, v jehož rámci lze získat přehled o aktuálních HR trendech u nás i v zahraničí a načerpat inspirativní informace. Kromě toho je příjemným prostředím pro setkávání a sdílení zkušeností s kolegy a získávání nových kontaktů. V letošním roce bude mezi diskutovaná témata patřit například pracovní síla budoucnosti, zdravá firma, sociální zodpovědnost firem, ale především workshopy a přednášky zaměřené na to, jak se stát atraktivním zaměstnavatelem, udržet kvalitní zaměstnance a získávat nové talentované síly. 

Souběžně probíhající veletrh Profesia Days je jedinečnou příležitostí pro návštěvníky přímo kontaktovat HR pracovníky předních českých firem a informovat se o nabízených pracovních příležitostech v dané společnosti. Ale nejen to – po celou dobu ve výstavní hale probíhají zajímavé přednášky a prezentace zaměřené na pracovní trh, ale také možnost osobnostního rozvoje, příležitosti pro kariérní růst nebo propojení osobního a pracovního života. Nedílnou součástí veletrhu je také poradenská zóna, v rámci které mohou návštěvníci za pomoci odborníků například „vypilovat“ svůj životopis, a s ním následně oslovit zúčastněné firmy. Navíc získají zde i rady v pracovně-právní problematice, nasměrování další kariéry, případně pomoc pro ty, kteří jsou na trhu práce znevýhodnění. V rámci testovací zóny pak bude možné otestovat jazykové znalosti, počítačovou gramotnost, nebo své předpoklady pro různé typy zaměstnání. 
 
„Jsme velmi rádi, že návštěvníci i zúčastněné firmy hodnotí naše veletrhy jako přínosné, moderní, dynamické a akční,“ říká Zuzana Lincová, ředitelka Profesia.cz. „Veletrhy jsou ale pouze vyvrcholením naší celoroční činnosti – nejsme jen neosobní internetový portál, ale jsme v neustálém kontaktu s živými lidmi a jejich potřebami. Po celý rok pořádáme přednášky, workshopy a další akce po celé republice, poskytujeme poradenství uchazečům o práci a firmám pomáháme řešit problémy s náborem nových pracovníků.“   

Oficiální záštitu nad veletrhy Profesia Days a HR Days přijalo Ministerstvo práce a sociálních věcí a Hlavní město Praha.