VIDA! slaví Den dětí i Den otců

Zábavní vědecký park VIDA! otevírá ve středu 1. června při příležitosti Dne dětí novou výstavu ZVUKOHRANÍ. Návštěvníci se tu mohou zaposlouchat do hudby svého těla – bubnovat v rytmu srdečního tepu nebo změnit svůj hlas pomocí hlasového transformátoru. Mohou se stát dýdžejem, otestovat mixážní pult i nezvyklé hudební systémy. Výstava je složená z exponátů MobilesMusikMusea, které nadchly tisíce lidí v mnoha světových metropolích.  

Barevný Den dětí ve VIDA! – oslava Dne dětí ve VIDA!
středa 1. června 14:00 – 18:00
děti do 15 let vstup jen za 20 Kč/os.
www.vida.cz/dendeti

VIDA! oslaví Mezinárodní den dětí ve středu 1. června odpoledne, kdy kromě zvýhodněného vstupného (20 Kč/os.) nabízí dětem různé barevné pokusy a pestré dílničky. Vyrobit si můžou barevné záložky, kotoučky z cédéček i netradiční origami. Vyzkouší si barevné stíny i duhové akvárium. Jako první také mohou navštívit novou výstavu Zvukohraní na galerii centra. Akce je součástí programu festivalu Brno – město uprostřed Evropy.

VIDA! After Dark: ZVUK
po setmění / bez křiku / DJ a bar
čtvrtek 2. 6. 2016 19:00 – 23:00
www.vida.cz/afterdark

Stejně jako každý první čtvrtek v měsíci se i v červnu mohou dospělí návštěvníci těšit na zábavnou vědu po setmění. Party VIDA! After Dark bude 2. června věnovaná fenoménu ZVUKU. Doprovodný program nabízí možnost užít si bez křiku dětí novou výstavu Zvukohraní, ozvučení němého filmu kapelou Květy, vystoupení Bastl Instruments nebo například výrobu originálních hudebních nástrojů.

Tatínku, to se Ti povedlo! – oslava Dne otců ve VIDA!
sobota 18. 6. od 10 do 18 hodin
Tatínci a dědečkové v doprovodu dětí vstup ZDARMA
Dárek: volná vstupenka na Grand Prix Brno v dráhové cyklistice
www.vida.cz/denotcu

V sobotu 18. června, den před oficiálním Dnem otců, oslaví VIDA! svátek všech tatínků a dědečků, kteří tu mohou svým potomkům ukázat, co všechno společně dokážou. Hned u pokladny na ně bude čekat dárek v podobě volného vstupného, v Labodílnách a Objevovnách zábavního vědeckého parku VIDA! si pak vyrobí kruhovou vlaštovku, auto na vzduch, vznášedlo ze starého cédéčka nebo si odlijí vlastní fosilii. Poměřit své schopnosti také mohou v netradiční konstrukční soutěži. Po návštěvě VIDA! jsou zváni na blízký Velodrom, kde bude o víkendu 18. – 19. 6. 2016 probíhat Grand Prix Brno v dráhové cyklistice. Volnou vstupenku na tuto sportovní akci s mezinárodní účastí totiž získají na pokladně VIDA! zcela zdarma. Akce Tatínku, to se Ti povedlo! je součástí programu festivalu Brno – město uprostřed Evropy.