Výstava Zrození studentů gymnázia

Katedra filosofie a sociologie CEVRO Institutu, Gymnázium Jiřího Gutha-Jarkovského a BIOS, společnost pro biotiku uspořádaly v sobotu 28. května Mezinárodní konferenci Lidské embryo: mezi vědou, filosofií a etikou. Konference, které se zúčastnil také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, byla spojena s prezentací knihy Davida Černého Lidské embryo v perspektivě biotetiky a s výstavou studentů Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského.

Konference byla organizována ve spolupráci s SFD Bologna, Facoltà Teologica dell’Emilia Romagna Bologna a Academia Bohemica, pod záštitou Dominika Duky.

Součástí doprovodného programu bylo také zahájení výstavy žáků a studentů Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského s názvem Zrození, která prostřednictvím výtvarných prací, fotografií i vytvořených objektů představuje vztah a přístup mladých lidí k tématu konference.
Výstava, umístěná v atriu CEVRO Institutu, potrvá do 15. června.

Kniha Lidské embryo v perspektivě biotetiky odráží a reflektuje současnou bioetickou diskusi o morálním statusu lidského embrya. Vychází z předpokladu, že odpověď na centrální otázku o tom, zda je lidské embryo osobou obdařenou základními lidskými právy, vyžaduje odpovědi na mnohé dílčí otázky, které na sebe vzájemně logicky navazují. Práce v první řadě odpovídá na otázku, zda je lidské embryo organismem lidského druhu a shrnuje poznatky současné embryologie.

www.praha1.cz