Zpěvák Michal Hrůza byl propuštěn do domácího léčení

Zpěvák Michal Hrůza byl propuštěn z rehabilitačního zařízení nemocnice v pražském Motole do domácího léčení. ČTK o tom dnes informovala zpěvákova manažerka Martina Tůmová. Hrůza byl v půlce července těžce zraněn dvěma muži v Ostravě.

"Michalův zdravotní stav se zlepšil natolik, že mohl být propuštěn po měsíci a půl do domácího léčení se speciálním terapeutickým programem. Nadále však čeká Michala ještě dlouhá cesta k úplnému uzdravení," uvedla Tůmová v tiskovém prohlášení.
 
Hrůza vystupoval 16. července na ostravském Festivalu v ulicích. V noci se na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj. Policie po několika dnech mladíky obvinila z ublížení na zdraví, výtržnictví a vydírání.
 
Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí v ostravské městské nemocnici. Stav zpěváka se postupně zlepšil natolik, že 11. srpna nemocnici opustil a pokračoval v léčení v rehabilitačním zařízení. Tůmová dnes poděkovala Městské nemocnici Ostrava a pražské nemocnici v Motole, kde se Hrůza léčil, i fanouškům zpěváka za podporu.
 
Oba obviněni ve věku 18 a 19 let skončili ve vazbě, z níž byli později propuštěni. Za těžké ublížení na zdraví jim hrozí až deset let vězení.
 
zdroj: ČTK