Právě se nacházíte:

Candy ví, jak na to

Candy Elettrodomestici byla první italskou firmou, která získala vládní pobídku podle nového investičního zákona z května 2000. Závod v Podbořanech je první investicí Candy ve střední Evropě, ostatní výroba je kromě Itálie realizována rovněž ve Francii, Španělsku, Velké Británii a Portugalsku.

Candy Elettrodomestici byla první italskou firmou, která získala vládní pobídku podle nového investičního zákona z května 2000. Závod v Podbořanech je první investicí Candy ve střední Evropě, ostatní výroba je kromě Itálie realizována rovněž ve Francii, Španělsku, Velké Británii a Portugalsku. Svůj záměr rozšířit řady zahraničních investorů v České republice oznámila oficiálně společnost Candy v září roku 2000 a již v listopadu téhož roku byly slavnostně zahájeny práce na vybudování nového závodu, slavnostní otevření bylo naplánováno na jaro roku 2002, během prvního kvartálu roku 2004 již byla vyrobena půlmiliontá chladnička.

Plná výrobní kapacita továrny bude činit 800 tisíc spotřebičů z oblasti domácího chlazení ročně. Koncern Candy investoval do Podbořan 50 milionů €. Celý komplex se nachází na pozemku o rozloze 145.000 m2 a zastavěná plocha zabírá 34.000 m2.

Práci zde nalezlo okolo 600 zaměstnanců, což je pro lounský region s jednou z nejvyšších nezaměstnaností v České republice opravdovým přínosem..

Rodinná firma Candy Elettrodomestici vznikla v Itálii v roce 1945 a v současnosti vyrábí kompletní sortiment bílé techniky včetně vestavných spotřebičů. Roční produkce současných závodů činí okolo 5,5 milionů kusů bílé techniky, skupina drží cca 8 procent evropského trhu, u některých výrobkových skupin dokonce ještě vyšší. Obrat firmy se blíží 1 miliardě €, počet zaměstnanců přesahuje šest tisíc. Na evropském teritoriu má Candy Elettrodomestici v provozu 17 obchodních zastoupení, a to včetně pražské pobočky Candy ČR s.r.o., která je v činnosti od léta roku 2000. Výrobky koncernu Candy jsou prodávány pod značkami Candy, Hoover, Iberna a dalšími, např. Otsein, Rosiere, Gasfire, Kelvinator.

Stěžejním odbytištěm je teritorium Evropské unie, kde Candy realizuje přes 80 procent obratu, z toho 23 procenta na domácím, italském trhu.

http://www.candy-hoover.cz