Dalmateens organizuje benefiční galavečer pro Haiti

Dalmateens organizuje benefiční galavečer v Hotelu Ambassador Zlatá Husa pro obnovení pitné vody na Haiti.

Dalmateens oznámili, že 15. května bude uspořádán v prostoru kongresového sálu v hotelu Ambassador Zlatá Husa benefiční galavečer na podporu obnovy pitné vody na Haiti. Oznámení bylo učiněno po tiskové konferenci v hotelu Ambassador v Praze dne 28 .dubna 2010, které se zůčastnilo mnoho zvučných jmen jako např. Yvetta Blanarovičová, Pavel Ryba, Michal David, Vítězslav Maštalíř a další.

Celý projekt je směřovaný na pomoc postiženému Haiti, kterou zastihla nečekaná katastrofa. V úterý 12. ledna 2010 v 16:53h místního času během několika minut zastihlo toto místo něco, co nemá v lidské historii obdoby. Vlivem několika otřesů země o síle až 5,9 Richterovy škály se tato země zhroutila až na samé dno. Již tak chudá a živořící země se dostala do doby kamenné. Je hlášeno až 200 000 mrtvých. Projekt život pro Haiti pořádaný v hotelu Ambassador má pomoci živořícím rodinám na Haiti obnovit dodávku pitné vody.

Za tímto účelem bude veškerý výdělek věnován na zařízení, které z kontaminovanou vodu přefiltruje na vodu pitnou.
Filtrační kufřík je v ceně 35 000. Tento set umožňuje přefiltrovat až 3 litry vody za minutu. Je to jedinečné zařízení, které je ryze českým vynálezem. Postižených rodin v jedné vesnici, pro kterou je pomoc určena je stále cca 530 . Celý projekt bude zahájen v květnu s rozpočtem 600 000 Kč pro obnovu vodních zdrojů a bude se snažit o navrácení sociální úrovně minimálně na původní stav.

Galavečer v hotelu Ambassador Zlatá Husa má za úkol vybrat co nejvíce peněz na filtrační zařízení, ale také svým programem pobavit všechny hosty, účinkující a sponzory.
Program večera bude velmi originální, jak uvedl Vítězslav Maštalíř- producent, skladatel a autor celého projektu na podporu Haiti.
Začátek večera je plánovaný na 19:30h a celý večer je rozdělen na dvě poloviny, kdy v přestávce budou draženy malovaná díla ze soutěže "nakresli svůj domov". Výtěžek z této dražby také poputuje na podporu Haiti.
V první polovině hosté uvidí a uslyší současnou hudbu a tanec. Po zmiňované aukci bude druhá polovina večera, jazzová sekce.

Všichni účinkující se zřekli honorářů ve prospěch Haiti.
Konkrétně o účinkujících jsme se dozvěděli:
Večer zahájí jeden z pořadatelů koncertu, dívčí taneční a pěvecká skupina Dalmateens s přáteli. Těmi jsou, dětský pěvecký sbor Claireton chorale, Zbyněk Drda, Diamond Cats a malý ale nadějný zpěvák David Žák. Dále publikum rozehřeje zpěvák a hudebník Ondřej Ruml za doprovodu živé kapely.
O druhou polovinu večera se postarají zvučná jména, jako Iveta Blanarovičová, Oskar Róza, výborný jazzman Pavel Jakub Ryba s kapelou a jako jejich host Michal David a další.
Jedinečné na tomto seskupení je ten fakt, že všichni budou hrát s jazzovou tváří a že se tito protagonisté scházejí vůbec poprvé v tomto složení na veřejném vystoupení a jedné scéně.
Za zmínku samozřejmě stojí, že celým večerem budou provázet dva moderátoři Alena Reková a Roman Strýhal