Inovovaná řada motorových olejů shell helix v novém ekologickém balení

V Praze 8. dubna 2010 – Společnost Shell Czech Republic a.s. uvádí na trh inovovanou produktovou řadu motorových olejů Shell Helix. Zpřehledňuje jejich nabídku a zákazník si tak snadněji vybere vhodný motorový olej pro své vozidlo. Produkty budou dodávány v nových obalech, při jejichž výrobě se spotřebuje o 11 % méně plastů než dosud.

Představené změny zajistí zákazníkům jednodušší orientaci v produktové řadě a usnadní jim výběr motorového oleje, který odpovídá specifickým potřebám jejich vozidla. Inovace motorových olejů Shell Helix zahrnuje zjednodušení portfolia a nové názvy jednotlivých produktů. Podle názvu produktu nyní zákazník snadno rozezná výkonovou třídu oleje.

Kromě špičkového plně syntetického motorového oleje Shell Helix Ultra byly ostatní produkty řady Shell Helix kompletně přejmenovány. Každý z motorových olejů byl opatřen příponou HX doplněnou o číslici, která poskytuje zákazníkovi informaci o výkonové třídě oleje. Na českém trhu zákazník nalezne širokou škálu produktů od základních minerálních olejů Shell Helix HX3 až po syntetické oleje Shell Helix HX8. K rozšíření nabídky pak dochází především u řady plně syntetických olejů Shell Helix Ultra.

Na obalech naleznou zákazníci nové, větší štítky, jejichž grafika umožňuje lepší orientaci v produktové řadě. Na etiketách je navíc nově věnován větší prostor technickým informacím. Nový tvar lahví výrazně usnadňuje manipulaci s produkty. Dva úchyty, horní a boční, umožňují snadné nalévání u 4litrových balení. Lahve jsou navíc opatřeny speciálním uzávěrem s odvzdušněním, aby olej plynule vytékal
a nedostával se mimo hrdlo olejové nádrže.

Na výrobu nových obalů bylo použito o 11 % méně plastu. Shell tak při výrobě ušetří přibližně 2 500 tun plastů, což představuje 48 milionů jednolitrových lahví. Pro ilustraci: 2 500 tun plastu má stejnou hmotnost jako 1 785 vozů Volkswagen Beetle, 48 milionů jednotlitrových lahví poskládaných vedle sebe zase vytvoří řadu dlouhou zhruba 5 616 kilometrů, což představuje vzdálenost mezi Londýnem a New Yorkem. Vývoj nových balení trval tři roky a jednalo se o dosud největší iniciativu společnosti,  týkající se obalů motorových olejů  pro objemy od 1 do 10 litrů. Každé z 265 milionů balení, které firma Shell ročně prodá, se tak k zákazníkovi dostane v novém, ekologicky šetrnějším obalu. Jednolitrové a čtyřlitrové lahve jsou v současné době nejlehčími z obalů tohoto typu na trhu. Snížení hmotnosti lahví i uzávěrů Shell má jediný cíl – snížení produkce odpadů, aniž by tím utrpěla šířka nabídky olejů Shell Helix. „Pokud jde o motorové oleje Shell Helix, je naším cílem udržet si a zlepšit pozici společnosti Shell jako největšího světového dodavatele olejů a maziv,“ řekl Aleš Holan, obchodní ředitel firmy Shell v České republice. „Abychom tohoto cíle dosáhli, musíme reagovat na potřeby trhu. Proto jsme na základě provedeného průzkumu mezi zákazníky přistoupili k zatím největším inovativním změnám v portfoliu a balení našich motorových olejů, které jim umožní vybrat si snadněji nejvhodnější olej pro jejich automobil. Věřím, že naši zákazníci v České republice přijmou inovace stejně pozitivně, jako byly přijaty v ostatních zemích.“

Motorové oleje Shell Helix
Společnost Shell patří mezi lídry v oblasti výzkumu paliv a maziv a intenzivně k tomu využívá náročné prostředí závodů formule 1. Právě odborné zázemí umožnilo vytvořit olej Shell Helix. Tým techniků a vědců společnosti Shell tento olej, ověřený a vyzkoušený na závodní trati, neustále zlepšuje s cílem udržet motory v perfektní kondici.

Díky své skvělé čisticí síle zajišťující vyšší výkon udělal Shell Helix dojem i na jezdce formule 1 Felipe Massu: „Když používáme ve Ferrari olej Shell Helix, cítíme skutečný rozdíl, především vyšší spolehlivost motoru.“


Royal Dutch Shell plc

Společnost Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglii a Walesu, má centrálu v Haagu a její akcie jsou kótovány na burzách v Londýně, Amsterodamu a New Yorku. Společnost Shell působí ve více než 110 zemích světa v oblastech průzkumu a těžby ropy a zemního plynu, výroby a marketingu kapalného zemního plynu a zkapalňování zemního plynu, dále výroby, marketingu a přepravy ropných produktů a chemikálií a projektů zabývajících se obnovitelnými zdroji energie zahrnující větrnou a solární energii.

Více naleznou řidiči na internetových stránkách www.shell.cz nebo čerpacích stanicích Shell.

Kontakty pro média:

AMI Communications                                 Shell Czech Republic
Dana Bratánková                                         Petr Šindler
Senior Account Manager                            Manažer komunikace
Email: dana.bratankova@amic.cz            Email: petr.sindler@shell.com
Tel.: 234 124 112                                         Tel.: 244 025 965