Mobilní kouzlo nového Acer Aspire One D260

Zdokonalit výrobek ověnčený cenami, jehož vývoj se zaměřil na uživatelskou příjemnost, vynikající využití a naprostou mobilitu, není nijak snadné. Společnost Acer, která chce svými výrobky především zprostředkovat jedinečné zážitky uživatelům, překonala novým Aspire One D260 veškeré své dosavadní úspěchy. Nový Acer Aspire One D260 vypadá dokonale při pohledu z každého úhlu.

Zdokonalit výrobek ověnčený cenami, jehož vývoj se zaměřil na uživatelskou příjemnost, vynikající využití a naprostou mobilitu, není nijak snadné. Společnost Acer, která chce svými výrobky především zprostředkovat jedinečné zážitky uživatelům, překonala novým Aspire One D260 veškeré své dosavadní úspěchy.

Nový Acer Aspire One D260 vypadá dokonale při pohledu z každého úhlu. Neobyčejně tenký a lehký počítač až s osmihodinovou výdrží, který spojuje optimální výkon a univerzální připojení s neotřelým vzhledem, je dokonalý společník na každodenní cestování.

První, co vás upoutá, je skvělý kryt s nepřehlédnutelným pochromovaným logem Aspire One. Plocha pro opření dlaní a zadní zrcadlový pás jsou opatřeny stejným atraktivním vločkovým vzorem jako víko a přispívají k jedinečnému stylovému vzhledu při pohledu ze všech stran. Vnitřní povrch, stejně elegantní jako víko, a průsvitné tlačítko vypínače, vyvolávající představu pohybu, doplňují atraktivní vzhled, který upoutá pozornost v každém prostředí.  Ze čtyř módních barevných odstínů si můžete vybrat takový, který nejlépe vyjádří váš styl a osobitost – černý Black Flake, purpurový Purple Flake, růžový Flake a tmavošedý Charcoal Flake.

Inteligentní technologie řízení spotřeby ve spojení s ekologickými výrobními postupy umožnily vyvinout univerzální “zelený” počítač. Splnění RoHS a WEEE prokazuje, že ve výrobě byly použity méně nebezpečné látky. Síťový adaptér Acer MiniGo  zajistí na jedno nabití dostatek energie na celodenní provoz. Displej podsvícený LED diodami a nízkonapěťový procesor splňují požadavky Energy Star®. Minimální spotřeba materiálu, modulární konstrukce a menší množství použitého obalového materiálu usnadňují recyklaci.
Na jediné nabití můžete až osm hodin e-mailovat, chatovat. blogovat nebo surfovat bez omezení tak, jak chcete, a kde chcete. Jako skutečný světoběžník je Aspire One D260 dodáván s inovativním síťovým adaptérem Acer MiniGo  v provedení pro upevnění na zeď, který je lehčí o 34% než běžné adaptéry a zkrátí dobu nabíjení o 1/3. Navíc je opatřen výměnnými síťovými vidlicemi pro připojení k elektrickým zásuvkám různých standardů, a tedy se budete moci kdekoli připojit k elektrické síti.

Neobyčejně tenký (pouze 24 mm) a lehký počítač (modely se šestičlánkovou baterií váží jen 1,25 kg) je vybaven 10,1” displejem Acer CrystalBrite™ s rozlišením WSVGA 1024x600 pixelů ve formátu 16:9, který je ideální pro chatování, vyhledávání informací na webu a streamování videa. Displej s podsvícením LED diodami dosahuje 22,2% úspory energie ve srovnání s displeji ostatních netbooků.

Klávesnice, jejíž velikost odpovídá 93% velikosti standardní klávesnice, má velké klávesy, které usnadňují psaní.  K jednoduchému ovládání přispívá vícedotykové ukazovací zařízení, které je ideální pro přetáčení dokumentů, otáčení obrázků, zvětšování detailů a surfování – a to vše jen pouhým pohybem prstů.

Aspire One D260 je přímo navržen pro zprostředkování spojení s vaším světem a je vybaven několika možnostmi připojení: k přístupu na internet lze využít technologie Wi-Fi CERTIFIED™, Fast Ethernet anebo volitelnou 3G. K dispozici je také volitelné rozhraní Bluetooth® 3.0+HS určené pro vysokorychlostní sdílení mediálních souborů nebo dokumentů. Anténní technologie Acer SignalUp™ zvyšuje kvalitu spojení a příjmu a technologie Acer InviLink™ Nplify™ dokáže přenášet současně velký počet rozsáhlých souborů.

Při živém chatování, pořizování snímků i videokonferencích oceníte vestavěný digitální mikrofon a webovou kameru Acer CrystalEye, která je optimalizována pro nedostatečně osvětlená prostředí. Kamera vám umožní zůstat neustále ve spojení s přáteli, rodinou i kolegy.

Aspire One D260 je vybaven novým procesorem Intel® Atom™ N455/N450, čipsetem Mobile Intel® NM10 Express a až 2GB pamětí DDR3 . Intel® Graphics Media Accelerator 3150 s 64MB vyhrazenou systémovou pamětí podporuje Microsoft® DirectX® 9 a zajišťuje vynikající grafický výkon. Přes své kompaktní provedení je počítač vybaven pevným diskem s kapacitou 250 GB a víceformátovou čtečkou paměťových karet, která rozšiřuje možnosti pro ukládání dat a pohodlné sdílení souborů.

Atraktivní šasi a výkonný procesor zaručují dokonalou rovnováhu mezi stylem a výkonem. Spolu s neobyčejně lehkým a tenkým provedením tvoří dohromady netbook, s nímž se všude stanete středem pozornosti.

www.acer.com