VÝSTAVA ŠPERKŮ ZAZU LAKA JEWELLERY A PLASTIK VLADIMÍRA PALEČKA V GALERII KUSKOVU

Galerie KusKovu Vás srdečně zve na výstavu šperků značky zazu laka jewellery a plastik Vladimíra Palečka.Pod značkou zazu laka jewellery se skrývá mladá architektka Zuzana Strouhalová, která také navrhuje originální, osobité, nevšední a lehce extravagantní šperky z klasických materiálů, převážně stříbra a drahých kamenů.

Práci se šperkem se věnuje od roku 2001, kdy navštěvovala v USA atelier šperkařství a práci s kovem. V její tvorbě je vidět vliv architektury a vyznačují se spíše jednoduchými a čistými geometrickými tvary. Není to však vždy pravidlem.

Na společné výstavě s Vladimírem Palečkem v Galerii KusKovu představí zazu laka své autorské šperky z nové kolekce „mal mini“. Název je přesmyčkou odkazující na minimalistické pojetí šperku.

Výstavy:
březen 2006 – Dvojí vnímání – vestibul Ústavu pro jadernou bezpečnost
listopad 2010 – s_implicity – Atelier de.fakto

Vladimír Paleček (1958) se narodil v Plzni v rodině bývalého důstojníka vyhozeného z armády z politických důvodů a dcery politického vězně odsouzeného v roce 1952 Státním soudem v Praze na doživotí. Těmito nezaviněnými skutečnostmi byla předurčena jeho životní dráha v období komunistického režimu, který mu dal v dospělosti na výběr jen práci v hutích nebo dolech. Jako rodilý Plzeňan si vybral obor slévárenství. Metalurgii se pak věnoval v různých pracovních pozicích až do roku 1990, kdy odešel z Výzkumného ústavu Škody Plzeň do soukromé sféry.
K dnešnímu uměleckému zpracování kovů ho paradoxně přivedla práce v plzeňské Škodě, kde měl v jejím Výzkumném ústavu možnost podílet se i na různých, téměř uměleckých projektech. Tím zřejmě nejzajímavějším byla v 80. letech výroba a následná instalace litinového zábradlí na ochozu věže katedrály svatého Bartoloměje v Plzni.
Touha svobodně se vyjádřit prostřednictvím výtvarného umění se pak naplno projevila až po politických změnách v roce 1989. Teprve ve zralém věku se však tato touha snoubila se znalostmi technologií a se zkušenostmi z práce s kovovými materiály a přivedla ho k tvorbě drobných a středně velkých kovových plastik. Používáním originální techniky docílil také toho, že jeho práce je osobitá a s prací jiných autorů nezaměnitelná.
Na výstavě v Galerii KusKovu s názvem „S těžkou hlavou“ bude Vladimír Paleček prezentovat své převážně figurální plastiky charakteristické svou hrubou strukturou.

Výstavy:
květen 2011 - Společná výstava v “Rudé věži smrti“ v bývalém areálu Škody Holding a.s. u Ostrova nad Ohří (Vykmanov) v rámci XXII. ročníku “Jáchymovského pekla“.
únor - květen 2011 - Výstava plastik v Grandrestaurantu el Cid Corso v Plzni.
září 2010 – Společná výstava, výstava plastik v objektu národní kulturní památky “Rudá věž smrti“ v bývalém areálu Škody Holding a.s. u Ostrova nad Ohří (Vykmanov), výstavu uspořádala Konfederace politických vězňů České republiky v rámci projektu Dny evropského dědictví.
srpen, září 2010 – Výstava plastik v zasedací síni Zastupitelstva městského obvodu Plzeň 4.

Veřejné instalace
Rudá věž smrti - V dubnu 2011 byla uvnitř objektu "Rudé věže smrti" v bývalém areálu Škody Holding a.s. u Ostrova nad Ohří (Vykmanov) instalována plastika Vladimíra Palečka s názvem "Úcta a obdiv".  
Památník Vojna u Příbrami – Dne 24. 6. 2010 byla u příležitosti 5. výročí otevření Památníku Vojna u Příbrami zpřístupněna jeho plastika s názvem “Zoufalství“ věnovaná „Vasilu Kosťovi a všem, co zde trpěli“.

Vernisáž proběhne v úterý 2. 8. 2011 od 19 hod.
Výstava 3. 8. – 9. 9. 2011, úterý – pátek 13.00 – 18.00 hod.

www.kuskovu.cz