Sázek na prezidenta přibývá, vsadit půjde i v sobotu

Lidé tipující budoucího českého prezidenta podle zástupců sázkových kanceláří od středy prosázeli miliony korun. "Dramaticky se zvýšil zájem o sázky na prezidentské volby, každý třetí vsazený tiket jde na volby a myslím, že to bude ještě intenzivnější," řekl ČTK mluvčí Fortuny Petr Šrain. Tato sázková společnost od středy přijala sázky na prezidenta za celkem dva miliony korun, na druhé kolo se tak u ní zatím prosázelo devět milionů. V prvním kole přijala Fortuna sázky za 12 milionů. 

Objem sázek u konkurenčního Tipsportu překonal čtyřmilionovou hranici. I jeho bookmakeři zaznamenávají nárůst zájmu sázejících. 

Kurzy se už příliš nemění, většinou se ustálily na středečních hodnotách. Favoritem je expremiér Miloš Zeman s kurzem 1,5:1 u Fortuny a 1,45:1 u Tisportu. Předsedovi TOP 09 Karlovi Schwarzenbergovi bookmakeři Fortuny přisuzují kurz 2,4:1, u Tipsportu má 2,5:1. 
    
Zamíchat s kurzy by podle nich mohla už jen dnešní večerní debata obou kandidátů. Ale to prý jen v případě, že by přinesla nějakou šokující zprávu. 
    
Přestože volby začínají už v pátek odpoledne, zájemci si budou moci vsadit až do sobotních 14:00. "Sázení na volby v pátek ve 14:00 neskončí... Stejně jako u prvního kola volby půjde sázet až do uzavření volebních místností," prozradil Šrain z Fortuny. Podobně to udělají také další sázkové kanceláře. 
    
Sázkaři od počátku favorizují Miloše Zemana, naopak bookmakeři nejprve věřili více Karlu Schwarzenbergovi. Kvůli velkému zájmu sázejících o expremiéra Zemana se však kurzy nakonec přehouply v jeho prospěch. 
 
zdroj: ČTK