V Lipně vyrazili k urnám lyžaři s voličskými průkazy

Ve volební místnosti v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku se dnes mísili místní obyvatelé v civilním oblečení a lyžaři. Ti v blízkém Skiarelálu Lipno tráví volno, ale zároveň nechtěli chybět u druhého kola prezidentských voleb. Proto si lyžaři z různých koutů republiky před odjezdem na hory vyzvedli voličské průkazy a vyrazili podpořit jednoho z dvojice kandidátů Miloš Zeman - Karel Schwarzenberg. 

Hned po 14:00 do volební místnosti v Obecním domě na Lipně dorazily dvě snowboardistky. O zeď opřely svá prkna a předložily voličské průkazy komisi. "Přijely jsme sem na hory z Unhoště," řekla ČTK jedna z nich. 

K urně se v časných odpoledních hodinách vydala například také Martina Babiaková z Dobřichovic. "Koho jsem volila? To si nechám pro sebe. Ale ať vyhraje kterýkoliv z kandidátů, tak podle mě oba budou zemi dobře reprezentovat," řekla zpravodaji ČTK. 
    
Na horách je se svými dětmi od středy. Jelikož si dovolenou na Lipně plánovala dlouho dopředu, věděla, že bude mimo své bydliště v době konání druhého kola prezidentských voleb. "Proto jsem si vyřídila průkaz. Nejsem zdaleka sama, naši známí jsou teď v Jizerských horách a také půjdou volit tam. Myslím si, že voličské průkazy si pro druhé kolo vyzvedlo hodně lidí," uvedla Babiaková. 
    
Se zvýšeným zájmem počítají i ve volební místnosti v Lipně nad Vltavou. Proto mají připravenou velkou zásobu lístků se jmény obou kandidátů. Podle odhadů volební komise v prvním kole v Lipně nad Vltavou hlasovala zhruba polovina z 316 voličů na průkazy. 
    
Skiareál Lipno podle mluvčího střediska Jiřího Falouta navštíví za dnešek a sobotu kolem 3000 rekreantů. "O volby je mezi lyžaři zájem, často se nás ptají, kde se tady volební místnost nachází," řekl ČTK Falout. Dodal, že při prvním kole prezidentských voleb se v areálu stalo velkým hitem prodej červeného "číra", kterým se v kampani proslavil Karel Schwarzenberg. "Lidé si ho tady jako doplněk na helmu kupovali v obchodě, připnuli si ho a lyžovali s ním," řekl Falout. 
 
zdroj: ČTK