Zájem o volby prezidenta graduje, sázkaři více věří Zemanovi

Zájem sázejících o volbu prezidenta podle očekávání s blížícím se druhým kolem graduje, celkem by sázky mohly dosáhnout dvaceti milionů korun. Lidé stejně jako bookmakeři věří stále spíše ve vítězství Miloše Zemana, jehož kurz je tak nižší než v případě Karla Schwarzenberga. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími sázkovými kancelářemi. 

Fortuna na druhé kolo voleb už registruje vklady za sedm milionů Kč. "Proti původnímu odhadu to nakonec vypadá, že na druhé kolo bude vsazeno přes 10 milionů korun. Na první to bylo 12 milionů," uvedl mluvčí společnosti Petr Šrain. K dramatickým kurzovým úpravám podle něj během úterý a dnešního dopoledne nedošlo. Kurz na vítězství Zemana se posunul z 1,4 na 1,5, u Schwarzenberga klesl z 2,55 na 2,4. Fortuna připravila také kurzy na výsledky voleb v jednotlivých krajích. 

Náběry sázek na druhé kolo souboje Zeman - Schwarzenberg dnes překonaly u Tipsportu hranici čtyř milionů korun. "Dle našich očekávání se tak stupňuje zájem sázkařů," řekl ČTK mluvčí společnosti Jiří Hadrava. Během dneška u této kanceláře padla zatím nejvyšší sólo sázka na prezidenta, ve východních Čechách sázkař vsadil 300.000 korun na kandidáta TOP 09 v kurzu 2,4:1, což je na výhru 720.000 korun. Poměr sázek je 60:40 ve prospěch Miloše Zemana, který má kurz na vítězství 1,5:1. 
    
Sázkové kanceláře Synot Tip evidují ve srovnání s prvním kolem prezidentských voleb čtvrtinový nárůst sázejících. Ti nejprve ve svých tipech preferovali Schwarzenberga. Jeden ze sázejících si na něj v minulém týdnu dokonce vsadil téměř tři čtvrtě milionu. Nyní již ale u sázejících jednoznačně vede Miloš Zeman, a to asi v 60 procentech sázek. Zemana coby budoucí hlavu státu favorizují i bookmakeři Synot Tipu, a to s aktuálním kurzem 1,35, jeho protikandidát má kurz 2,70, dodala mluvčí společnosti Magda Pekařová. 
    
U Sazky se částka, kterou lidé vsadili na druhé kolo prezidentských voleb, už blíží částce vsazené na první kolo. "Na první kolo se přitom sázelo zhruba rok, na druhé kolo deset dní," poznamenal mluvčí firmy Václav Jalovecký. Na Zemanovo prezidentství je kurz 1,55, na Schwarzenbergovo 2,15.
 
zdroj: ČTK