Aprílové počasí přinese střídání oblačné a polojasné oblohy

Aprílové počasí se bude až do konce příštího týdne projevovat střídáním polojasné a oblačné oblohy, občasně se mohou objevit i přeháňky nebo bouřky. Navzdory průměrným denním teplotám kolem 15 stupňů Celsia se ještě mohou vyskytovat přízemní mrazíky. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Na víkend a většinu příštího týdne hlásí meteorologové polojasnou oblohu s postupným přibýváním oblačnosti během dne, ojediněle srážky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 17 stupni, v úterý se má ochladit na devět až 13 stupňů. Poté se opět mírně oteplí a koncem příštího týdne může rtuť vystoupat až na 19 stupňů Celsia. Noční teploty se mají pohybovat mezi šesti až dvěma stupni.
 
Přesto se i v těchto dnech může vyskytnout přízemní mráz, který může poškodit zahrádkářům rostliny. Například v noci na dnešek naměřili v Jindřichově Hradci-Děbolíně v pěti centimetrech nad zemí mráz 7,1 stupně pod nulou, v Nadějkově-Větrově na Táborsku pak minus 6,5 stupně. "Poslední přízemní mrazy se v průměru na našem území vyskytují ještě v polovině května a v pranostikách se dávají do souvislosti se svátkem takzvaných ledových mužů (12. až 14. května)," upozornil Stanislav Racko z ČHMÚ.
 
zdroj: ČTK