ART FASHION SHOW HELENY KROFTOVÉ LEISZTNER

Malířka, fotografka a oděvní designérka Helena Kroftová Leisztner prezentovala ve středu 20. června v prostorách rezidenčního projektu Central Park Praha originální cyklus „živých“ obrazů, za který obdržela v Itálii Mezinárodní cenu za moderní umění Límen Arte 2011. 

Nad art-fashion show nazvanou Oslava jara přijal záštitu velvyslanec Itálie v České republice J. E. Pasquale D´Avino. Akci si nenechali ujít ani další významní diplomaté a osobnosti české i mezinárodní scény, kultury, politiky a obchodu. Mezi nimi například J.E. velvyslanec Španělska Pascual Navarro Ríos, J.E. velvyslanec Brazílie George Monteiro Prata, první tajemník Mexické ambasády Martín Torres. Akci navštívil také houslový virtuos Jaroslav Svěcený, bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec či Alexander Hemala.  

Cyklus Venice Infinity skládající se z otočných obrazů a z obrazů zdobených kameny s efektem 3D, prezentovaly v umělecky ztvárněných oděvech známé modelky, mezi kterými nechyběla například česká vicemiss Eva Čerešňáková či Miss Hawaiian Tropic Anna Ada Lipoldová. Ta předvedla model, který lze nosit až na třicet různých způsobů. Hvězdou večera se stala patnáctiletá modelka Dominika Synková v originálních šatech a klobouku zdobených diamanty společnosti Diamonds International Corporation v hodnotě více než dvou milionů korun. Model tématicky doplňoval obraz s názvem „Živý diamant“ rovněž posetý drahými kameny.
 
„Pro své prezentace hledám odpovídající originální prostředí, kterým zahrada rezidenčního komplexu Central Park Praha bezesporu je. Kombinace rostlin s potokem při západu slunce s dalekým horizontem a měnícím se širokým nebem dá vyniknout nejen značné barevnosti a pohybu obrazů, ale kráse ženy v přírodním prostředí. Trochu mi to připomíná prezentaci v kráteru Pico de Teide, kde hrají odstíny různých barev písku v zapadajícím slunci,“ říká Helena Kroftová Leisztner. 
 
Večer konající se v rozlehlém privátním parku zahájila sama autorka společně s generálním ředitelem projektu Central Park Praha Radomírem Němečkem. Kromě art-fashion show byla na akci k vidění i výstava fotografických portrétů Jadrana Šetlíka. Přehlídka Heleny Kroftové Leisztner zakončila cyklus akcí „Jaro patří módě v Central Park Praha“, který v průběhu května a června představil významné tvůrce módy a umění a navštívilo jej více než 800 hostů.