Červenec bude spíše chladnější, teploty nestoupnou nad 30 stupňů

Červenec bude celkově spíše chladnější, teploty zřejmě nestoupnou nad 30 stupňů. Chladněji bude hlavně ve druhé polovině měsíce. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Srážek naopak spadne asi nadprůměrné množství, a to především v příštím týdnu.  

Příští čtyři týdny budou podle ústavu jako celek teplotně podprůměrné, a mohou značně kolísat. V následujícím týdnu se denní teploty budou pohybovat přibližně mezi 22 a 25 stupni Celsia. V dalším týdnu mohou dosahovat až třicítky, ale rozpětí možných denních teplot je velmi velké - od 30 až po 18 stupňů. Také druhá polovina července bude teplotně rozkolísaná, denní teploty se mohou pohybovat zhruba mezi 19 a 28 stupni.
 
Noční teploty budou podle meteorologů o něco stabilnější. Po většinu července budou přibližně mezi 11 a 14 stupni.
 
Množství srážek bude oproti teplotám během července nad dlouhodobým průměrem pro toto období, který činí 81 milimetrů, tedy 81 litrů na metr čtvereční. Největší pravděpodobnost nadprůměrně hojných dešťů je podle ČHMÚ v příštím týdnu. Nejméně srážek spadlo za období od 30. června do 27. července v roce 1971, a to 25 milimetrů, kdežto v nejdeštivějším červenci v roce 1997 to bylo 203 milimetrů.
 
Celková dlouhodobá průměrná teplota pro toto období činí podle meteorologů 18,4 stupně. Nejteplejší byl rok 2006, kdy průměrná teplota dosáhla 22 stupňů, zatímco v roce 1979 činila pouze 15 stupňů.
 
zdroj: ČTK