Právě se nacházíte:

Den Prahy 1

Jan Neruda, Eduard Bass, Franz Kafka, Božena Němcová, Jan Hus, Jaroslav Hašek a Karel Jaromír Erben – to jsou osobnosti české literatury a historie, s nimiž nás blíže seznámí letošní oslavy Dne Prahy 1. Ty se uskuteční v sobotu 7. května a zavedou nás do parku Kampa, na Slovanský ostrov, do Františkánské zahrady, na Kozí plácek, Betlémské náměstí, Střelecký ostrov, Uhelný trh nebo třeba do Malostranské besedy.

„Praha 1 – literární“, tak zní podtitul letošních oslav Dne Prahy 1, jež nám nabídnou nejen příjemnou procházku po krásných místech naší městské části, ale představí nám i spisovatele a básníky, jejichž životy a tvorba byly spjaty s Prahou 1. Ukázky z jejich děl pak doprovodí také historické kostýmy z doby jejich života.

Součástí bohatého programu budou i zajímavé doprovodné akce – kurz tvůrčího psaní s Jiřím Dědečkem v Malostranské besedě (omezená kapacita!), literární kavárna v parku Kampa či knižní trh a maraton ve čtení na Slovanském ostrově.

Pro zájemce bude připravena literární tajenka. Úspěšní luštitelé postoupí do slosování o zajímavé ceny, které pak proběhne večer v parku Kampa v rámci závěrečných koncertů Pavla Dobeše a Moniky Načevy s Michalem Pavlíčkem.

Vstup na všechny akce je zdarma!

www.praha1.cz