Do Ruska prý přeběhlo přes 400 ukrajinských vojáků a pohraničníků

Ukrajinsko-ruské hranice v noci na dnešek přešlo 438 příslušníků ukrajinských ozbrojených složek, kteří v Rusku požádali o azyl. Oznámila to ruská agentura ITAR-TASS s odvoláním na mluvčího pohraniční služby v ruské Rostovské oblasti. Kromě příslušníků ukrajinské armády prý na ruskou stranu přeběhlo také 164 ukrajinských pohraničníků.

"V noci se 438 příslušníků ukrajinských ozbrojených složek obrátilo na ruské pohraničníky s žádostí o uprchlický azyl," uvedl mluvčí rostovské pohraniční stráže Vasilij Malajev. "Z rozhodnutí ruské pohraniční služby byl otevřen humanitární koridor, jímž osoby žádající o azyl na území Ruska přešly," dodal.
 
Ukrajinská strana se zatím k informaci ruských pohraničníků nevyjádřila a informace z neklidné pohraniční oblasti nelze nezávisle ověřit. Velitel ukrajinských pozemních vojsk Anatolij Pušňakov v neděli večer v kyjevské televizi řekl, že armáda se snaží z kritických míst na ukrajinsko-ruské hranici vyvést oslabené jednotky.
 
"Jsou to hrdinové," řekl generál. "Ocitají se v křížové palbě vedené z povstaleckých pozic a souběžně z druhé strany z ruského území. V Afghánistánu byly bojové operace jednodušší," řekl Pušňakov.
 
Podle dřívějších informací ukrajinského velení je uzavření hranic prvořadým úkolem nynější ukrajinské ofenzívy. Armádní jednotky se snaží odříznout povstalce od zásobovacích tras z Ruska, jimiž údajně na ukrajinské území proudí ozbrojenci i zásoby zbraní a munice.
 
zdroj: ČTK