Farmářský trh na náměstí Republiky byl zahájen

Jiřina Bohdalová, Přemek Podlaha, otec a syn Nedvědovi, starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, 1. zástupce starosty Daniel Hodek a ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková se ve čtvrtek sešli spolu s dalšími osobnostmi na slavnostním zahájení letošního provozu farmářského trhu na náměstí Republiky.

„Jsem velmi rád, že se náměstí Republiky stalo místem, které zkrásnělo. A přispěl k tomu určitě i zdejší farmářský trh. Bylo by pěkné, kdyby se nám podařilo obdobně vyřešit situaci v horní části Václavského náměstí,“ řekl starosta Oldřich Lomecký.

Daniel Hodek, 1. zástupce starosty, upozornil na dny konání trhu: „Letos jsme zvolili provoz od úterý do pátku. Snažili jsme se tak vyjít vstříc občanům, kteří v poměrně velkém počtu odjíždějí na víkendy mimo Prahu.“
 
Jako minulý rok, tak i letos navštívila trh na náměstí Republiky populární herečka Jiřina Bohdalová. „Mám tento trh ráda mimo jiné i proto, že si tady mohu koupit česnek a okurku od farmáře, který mi – na rozdíl od různých hypermarketů – ručí za kvalitu,“ prohlásila umělkyně.
 
Pořadatel trhu Tomáš Ságl prohlásil, že kromě kvalitního a pestrého sortimentu chce, aby trh na náměstí Republiky byl také místem setkávání přátel, kteří zde mají dostatek možností, aby si dali kávu, ovocné šťávy, čaj, víno nebo třeba medovinu a v klidu se posadili a popovídali si.
 
Čtvrteční akce rovněž přispěla na obecně prospěšný účel. Ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková rozdávala návštěvníkům domácí koláče a další pečivo a ti mohli přispět do kasičky. Výtěžek bude použit na pomoc nemocným dětem z Nemocnice Motol.